3. Коравият Стоук не се даде на "червените дяволи" (ВИДЕО)

Коравият Стоук не се даде на "червените дяволи" (ВИДЕО)

Хората на Жозе Моуриньо за пръв път не спечелиха през този сезон

Манчестър Юнайтед допусна първи голове през сезона и за първи път не успя да победи във Висшата лига. Играчите на Жозе Моуриньо завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Стоук Сити в мач от четвъртия кръг.

Възпитаниците на Марк Хюс играха много добре и заслужено взеха точка от двубоя. За тях в герой се превърна Максим Чупо-Мотинг, който вкара две попадения. За "червените дяволи" точни бяха Рашфорд и Лукаку.

Първият шанс се откри пред Стоук. Хесе беше изведен зад защитата, но стреля неточно. "Грънчарите" играха равностойно на своя съперник през първата част и в крайна сетка откриха резултата. Това се случи в 43-та минута, когато Максим Чупо-

Мотинг откри резултата. Той се възползва от центриране на Маме Диуф.

"Червените дяволи" обаче много бързо стигнаха до изравняване. След центриране от ъглов удар Пол Погба стреля и топката се отклони в тялото на Маркъс Рашфорд преди да влети в мрежата. Голът беше записан на англичанина.

Второто полувреме започна с натиск на гостите и в крайна сметка се стигна до нов гол. Ромелу Лукаку вкара дежурното си попадение след извеждащ пас Хенрих Мхитарян. Първоначалният удар на белгиеца беше спасен от Джак Бътланд, но при добавката нямаше прошка - 2:1.

В 62-та минута Давид Де Хея показа фантастичен рефлекс. Той спаси удар на Хесе, който влиташе във вратата. От последвалия корнер Чупо-Мотинг вкара втория си гол. Камерунецът вкара след центрирането на Джердан Шакири.

Ромелу Лукаку имаше златен шанс да се разпише отново в 81-та минута. Антони Марсиал центрира перфектно към белгиеца, но последният стреля над вратата отблизо.

Джак Бътланд направи много важно спасяване в 92-та минута, след като топката се отклони в неговия съотборник Курт Зума.

След тази добавена точка Стоук вече има 4, а Манчестър Юнайтед е с 10 и се изравни с градския съперник Сити.

Треньорът на Виктория: Дузпата беше единственият удар на съперника към вратата

Не мога да виня играчите за усилията им, каза треньорът на Виктория Пилзен Мирослав Коубек

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)