3. Класически Реал (Мадрид) дръпна с 3 точки на върха (ВИДЕО)

Класически Реал (Мадрид) дръпна с 3 точки на върха (ВИДЕО)

"Белия балет" надигра Елче с 3:0 у дома, Гари Родригес не беше в групата за мача

Реал (Мадрид) надигра Елче с класическото 3:0 на „Сантяго Бернабеу” и взе 3 точки аванс на върха в Ла Лига преди изиграването на останалите срещи от 25-ия кръг. Ияраменди през първата част и Бейл и Иско след почивката донесоха успеха на „кралете”, а Гари Родригес не беше в групата на Елче за двубоя.

Реал (Мадрид) е едноличен лидер с 63 точки, но Барселона и Атлетико (М) имат по 60 и мач по-малко.

Кристиано Роналдо изтърпяваше отново наказанието си и Хесе Родригес зае мястото на фланга.

Реал започна добре, но пропиля няколко добри възможности в първите минути. Бензема накара  Ману Ерера да спасява, а Елче заложи на 11 испанци в своя състав.

Ди Мария завъртя от корнер в 10-ата минута и за късмет на вратаря топката кацна върху напречната греда.

В 34-ата минута Бензема спечели корнер, въпреки че изглеждаше в засада при паса към него. След последвалия ъглов удар Ияраменди стреля от воле, топката рикошира в Ману дел Морал и влетя в мрежата за 1:0.

И през втората част домакините продължиха да доминират, но головите положения идваха трудно. Бейл проби добре в 61-ата минута, но мерникът му изневери и ударът бе крайно неточен.

Уелската звезда обаче доказа световната си класа 11 минути по-късно и с истински снаряд направи 2:0 много красиво с помощта на напречната греда.

9 минути преди края Иско получи от Бензема и премерено намери целта от труден ъгъл за крайното 3:0.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ