3. Катар с изненадващо 1:1 срещу Русия в приятелска среща (видео)

Катар с изненадващо 1:1 срещу Русия в приятелска среща (видео)

Националният отбор на Катар стигна до изключително престижно равенство, след като завърши 1:1 с тима на Русия

Националният отбор на Катар стигна до изключително престижно равенство, след като завърши 1:1 с тима на Русия. Срещата се игра на стадион „Ясим Бин Хамад” и бе приятелски мач между двата отбора, с който „сборная” запълни програмата си, докато останалите национални тимове на Стария континент играят квалификации за Евро 2012.

Двубоят започна с много силен натиск на домакините, който даде резултат още в 4-та минута, когато след меле в пеналта на руснаците, Касола се оказа най-съобразителен и от няколко метра изведе Катар напред - 1:0.

След гола домакините продължиха на натискат здраво и в 9-та минута можеха да водят с 2:0, ала изстрелът на Ахмед срещна гредата на Рижиков. След преполовяването на полувремето гостите се активизираха и на свой ред започнаха да притесняват противниковия страж.

Последваха пропуски на Широков, Павлюченко и Денисов, преди да се стигне до 34-ата минута, когато Аршавин намери Павлюченко в наказателното поле, а нападателят на Тотнъм не сбърка, възстановявайки статуквото - 1:1.

До края на полувремето нови голове нямаше, а темпото през втората част стана доста слабо и в нея бяха отчетени едва три изстрела по посока на двете врати. Те обаче не бяха превърнати в попадения и така Катар и Русия завършиха наравно 1:1 в контрола.
Още един ас на Лудогорец аут за Атлетик (Билбао)

Мачът е на 7 ноември

Станимир Стоилов: Гордея се с играчите, феновете, треньорите и служителите на Гьозтепе

"Победата показа колко високо ниво и потенциал имаме"

Ханзи Флик: Изиграхме фантастичен мач

Треньорът на Барселона хвали отбора след 4:0 над Реал в Мадрид

Анчелоти: Тежка загуба, но трябва да продължим