3. Извънземно 2:2 в "Ел Класико", Меси и Роналдо удивиха света (ВИДЕО+СНИМКИ)

Извънземно 2:2 в "Ел Класико", Меси и Роналдо удивиха света (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси и Роналдо вкараха по два гола, португалецът счупи поредния рекорд, разликата остава 8 точки

Лионел Меси и Кристиано Роналдо бяха големите гладиатори, които поведоха Барселона и Реал Мадрид в първото „Ел Класико” за сезона в Ла Лига. Двете суперзвезди вкараха по два гола, а спиращото дъха дерби на „Ноу Камп” завърши 2:2.

С това реми Барса остава на 8 точки пред настоящия шампион на Испания след седмия кръг.

Фантастичният мач бе предшестван от проблеми в защита за треньора на Барса Тито Виланова. Той заложи на трима в защита – Адриано, Масчерано и Алба, а това се оказа най-голямата му грешка.

От другата страна Жозе Моуриньо остави Кака и Модрич на пейката, за да заложи на Роналдо, Йозил и Ди Мария зад забития напред Карим Бензема.

Специалния бе дал ясни указания на своите да пресират каталунците дълбоко в тяхната половина и планът на португалския спец проработи перфектно.

Домакините трудно изнасяха топката, а „белия балет” покриваше всяка педя терен в опит да ограничи празните пространства в средата на терена.

Първото чисто положение дойде в 19-ата минута. Йозил прати в наказателното поле, а Серхио Рамос не успя да насочи в целта от много удобна позиция.

Сеск Фабрегас беше най-активен в редиците на Барса в началото. Той опита да изведе хитро Иниеста, но съотборникът му в националния отбор на Испания не успя да овладее кълбото.

Силната игра на Реал най-сетне се превърна в гол в 23-ата минута. Бензема видя непокрития Роналдо отляво и пусна за португалеца, който със силен удар в близкия ъгъл матира Виктор Валдес – 0:1.

С този гол Роналдо счупи исторически рекорд. Той стана първият футболист, който бележи в 6 поредни издания на „Ел Класико” и подобри рекорда от 5 поредни мача с гол в голямото дерби на чилиеца Иван Саморано.

Барса беше в шок и Реал можеше да вкара втори гол секунди след подновяването на играта. Йозил нахлу по десния фланг, стигна почти до аутлинията и върна към центъра за Бензема, французинът нацели греда, а при добавката Ди Мария стреля в аут.

Тито Виланова видя, че няма как с трима в защита да се противопостави на бързите атаки на Реал по крилата и реши да направи промяна.
Дани Алвеш се контузи и наставникът пусна Мартин Монтоя, а така Барса заигра с 4-ма в отбрана – Монтоя и Алба по крилата, Масчерано и Адриано в центъра.

Три минути след рокадата Барселона изравни.

Бърза атака на Барса изведе Педро отдясно, той центрира, Пепе не можа да изчисти и Меси налетя към топката, за да простреля Касияс отблизо за 1:1 в 31-ата минута. При атаката остана съмнение за засада на Педро при паса към него, но страничният съдия не вдигна флага.

Това бе гол № 99 за Меси на „Ноу Камп”, а 5 от тях са срещу Реал Мадрид. Попадението бе и 16-то за Меси в „Ел Класико”.

В края на полувремето се чуха и освирквания на феновете на Барса към техните собствени играчи, заради слабата игра, която „блаугранас” показа през първата част.

Реал наистина бе по-добрият тим на терена през първите 45 минути, но на почивката резултатът бе 1:1.

След паузата Реал се бореше за две поредни победи над Барса в Ла Лига от сезон 1964/65, а Барса се целеше в успех, който щеше да значи най-добър старт за каталунците в Примера за цялата история.

В 53-ата минута публиката изригна с претенции за дузпа. Иниеста пусна топката зад Пепе, португалският защитник го събори на земята, но съдията Карлос Делгадо Ферейро даде знак играта да продължи въпреки бурните протести на всички играчи на домакините.

След час игра Шаби Алонсо повали Меси пред наказателното поле и може да благодари само на съдията, че не получи втори жълт картон.
От прекия свободен удар обаче Меси наказа съперника. Аржентинецът изстреля абсолютно неспасяемо в горния десен ъгъл и Касияс нямаше никакъв шанс да спаси – 2:1.

Гол №17 за Меси в „Ел Класико” означава, че той е само на едно попадение от вечния рекорд от 18 гола на Алфредо Ди Стефано в мачовете между тези два гранда.

Отговорът на Реал бе светкавичен и отново Роналдо се изправи, за да отвърне на Меси.

Бърза атака на „кралете” прати топката към Йозил, който много елегантно с едно докосване изведе Роналдо зад защитата и португалската звезда технично пусна покрай Валдес за 2:2 в 66-ата минута.

До края сякаш двата отбора започнаха да усещат умора и головите положения намаляха.

Барса обаче имаше един последен златен шанс да вземе победата. В последната минута на редовното време след отлична серия от пасове на каталунците десният бек Мартин Монтоя стреля много добре от 18 метра, но Икер Касияс със сетни сили изби и с помощта на гредата предотврати трети гол.

Педрo стреля два пъти в самия край, но неточно и съдията наду свирката при крайното 2:2.

Барселона има 19 точки на върха в Испания, Реал Мадрид е пети с 11.

Барселона - Реал Мадрид 2:2
0:1 23' Роналдо