3. Интер взе трите точки от Аталанта след битка до самия край (ВИДЕО)

Интер взе трите точки от Аталанта след битка до самия край (ВИДЕО)

Два гола на Джеко изиграха ключова роля за успеха в Бергамо

Интер победи Аталанта с 3:2 като гост в мач от последния преди паузата за Световното първенство 15-и кръг в италианската Серия А.Двубоят започна с натиск на домакините. След центриране в наказателното поле на Интер, Теун Коопмайнерс се извиси над всички и стреля с глава в 15-ата минута, но Андре Онана показа впечатляващ рефлекс и отрази.

Главният рефер Даниеле Чифи отсъди 11-метров наказателен удар заради нарушение на Стефан де Фрай. Адемола Лукман се нае с изпълнението на дузпата и отбеляза в 25-ата минута, за да даде аванс на Аталанта.

След центриране в наказателното поле на „бергамаските“ в 37-ата минута, Лаутаро Мартинес свали с глава за Един Джеко, който чукна топката по брилянтен начин във вратата на Интер.

Дуван Сапата проби в наказателното поле и отклони за Марио Пашалич, който пропусна да възстанови аванса за Аталанта в 54-ата минута от чиста позиция. Неговият удар премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Само две минути по-късно Федерико Димарко подаде на крак за Джеко, който отбеляза и така осъществи пълния обрат в резултата – 2:1 в полза за Интер. Ситуацията бе преразгледана с VAR, но главният рефер прецени, че няма засада и голът се зачита.

След центриране от корнер в 62-ата минута Хосе Луис Паломино се опитада изчисти с глава, но за негово нещастие топката попадна в собстваната му врата.

Теун Коопмайнерс центрира от ъглов удар в 77-ата минута. Адресатът на подаването бе бившият футболист на Лудогорец Разград Паломино, който отправи удар с глава и отбеляза за 2:3, което се оказа и крайният резултат.

След този успех Интер се изкачва до 4-ата позиция във временното класиране в Серия А с актив от 30 точки, докато Аталанта е на 6-о място с 27 пункта в своя актив.