Интер с трета поредна Суперкупа, Лаутаро герой (ВИДЕО)

Наполи безсилен в Рияд, изгониха Симеоне

Интер продължава да държи Суперкупата на Италия във витрината си, след като спечели трофея за трета поредна година. На финала в Рияд тимът на Симоне Индзаги надви шампиона на Серия А Наполи с 1:0. През всички 90 минути "нерадзурите" бяха по-добрият отбор, но победното попадение дойде едва в добавеното време на срещата, когато капитанът Лаутаро Мартинес хвърли в екстаз трибуните.

Аржентинският нападател осигури пети трофей от надпреварата в кариерата на Индзаги като треньор, а по този показател специалистът вече е №1. Безупречен мач за партеонопейците изигра вратарят Пиерлуиджи Голини, спасил редица положения. Символичният домакин остана и с човек по-малко, след като Джовани Симеоне си изкара наивен втори жълт картон след час игра.

Двубоят започна равностойно, като в 10-ата минута Наполи получи фаул на удобна позиция за пряк обстрел. Зад топката застана Квича Кварацхелия, но изпълнението му срещна стената. Пет минути по-късно Федерико Димарко стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от целта.

Заключителните минути на първата част бяха за Интер. Първо продължителна атака на "нерадзурите" завърши с изключително неточен удар на Барела в аут. А В 39-ата минута тимът на Симоне Индзаги стигна и до попадение, но то бе отменено поради засада на Маркъс Тюръм, асистирал на Лаутаро Мартинес.

Краят на първата част дойде в момент, когато мачът впечатляваше откъм динамика. Второто полувреме започна с положение пред Зомер, но ударът на Политано от фаул бе неточен. И въпреки че и двата тима се стараеха да играят атрактивен футбол, чистите голови ситуации продължаваха да липсват и след час игра.

В 60-ата минута шампионът на Италия остана с човек по-малко, след като Джовани Симеоне видя за втори път жълтия картон. Нападателят настъпи грубо Ачерби в наглед безобидна ситуация. Минути по-късно Симоне Индзаги предпази Николо Барела от подобна съдба и го замени с Давиде Фратези, след като халфът вече имаше официално предупреждение.

В 67-ата минута Маркъс Тюрам бе намерен в наказателното поле, но френският национал не успя да нацели добре топката, въпреки отличната му позиция. В заключителните минути Интер се настани трайно в половината на съперника, но изпитваше трудност при завършващия удар.

Минута преди края Голини направи страхотно спасяване, но секунди по-късно гол най-накрая падна. Продължителна атака на "нерадзурите" премина по дясното крило, а пасът на Бенжамен Павар към Лаутаро бе перфектен и за капитана на Интер не бе трудно да вкара.

Наполи – Интер 0:1