3. Интер Фиорентина с четири гола на "Меаца"(ВИДЕО)

Интер Фиорентина с четири гола на "Меаца"(ВИДЕО)

Лаутаро Мартинес с два гола, Тюрам вкара дебютно попадение

Интер постигна убедителна победа с 4:0 над Фиорентина в третия кръг на Серия А.

"Нерадзурите" поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Федерико Димарко центрира, а Маркус Тюрам с глава вкара първия си гол с екипа на миланския клуб. Повечето попадения обаче бяха запазени за втората част. В самото й начало - в 50-ата минута Дензъл Дъмфрис пое топката в наказателното поле и отправи силен изстрел, но топката се отби в страничния стълб.

Три минути след това Оливер Кристенсен направи много добро спасяване, след като отрази удар с глава на Лаутаро Мартинес.
Секунди по-късно Мартинес все пак успя да се разпише, а асистенцията бе на Тюрам.

В 58-ата минута Хакан Чалханоолу бе точен от дузпа за 3:0.  Крайното 4:0 оформи Лаутаро Мартинес, който бе намерен непокрит от Хуан Куадрадо и прати топката в горния ляв ъгъл за 4:0.

С успеха тимът, воден от Симоне Индзаги, изпревари в класирането градския си съперник Милан, който също има 9 точки, но по-лоша голова разлика. Фиорентина е осми с 4 точки.