3. Холандия би с 2:0 Уелс в последната си подготовка преди Мондиала (ВИДЕО)

Холандия би с 2:0 Уелс в последната си подготовка преди Мондиала (ВИДЕО)

Ариен Робен и Джърмейн Ленс донесоха успеха на "лалетата"

Отборът на Холандия приключи подготовката си за Световното първенство с победа. "Лалетата" се наложиха с 2:0 над Уелс в контрола, а головете за отбора от Ниската земя отбелязаха Ариен Робен и Джърмейн Ленс.

Холандците можеха да открият още в 24-тата минута, но топката бе изчистена от голлинията. След прекрасно двойно подаване между Ариен Робен и Уесли Снайдер, изглеждаше, че крилото на Байерн (Мюнхен) е открило резултата, но Крис Гюнтер успя да изчисти току преди топката да е преминала голлинията.

Осем минути по-късно Робен все пак се разписа. Ван Перси се опита да изненада Хенеси от малък ъгъл, но стражът на Уелс спаси. Рикоширалата топка се озова в Робен, който отблизо не сгреши.

Крайното 2:0 оформи Джърмейн Ленс в 76-ата. Този път Робен се отчете с асистенция. Полузащитникът на Байерн проби по крилото и прати успореден на голлинията пас, който Ленс засече и прати топката за втори път във вратата на Хенеси.

"Лалетата" записаха победа с 1:0 над Гана и равенство 1:1 срещу Еквадор в предишните си две подготовки за Мондиала.

В Бразилия Холандия стартира с мач срещу световния шампион Испания на 13 юли. В групата на "лалетата" са още отборите на Чили и Австралия.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм