Холанд поведе Сити към подножието на върха (ВИДЕО)

Шампионите на точка от лидера Ливърпул след 1:0 над Брентфорд

Манчестър Сити постигна трудна, но изключително ценна домакинска победа над Брентфорд с минималното 1:0 в отложен мач от XVIII кръг на английската Висша лига.

Головата машина на „гражданите“ донесе успеха с гол през второто полувреме, който бе под номер 17 за него в 21 шампионатни срещи.

Тази във вторник вечер се проведе на „Етихад“, откъдето през уикенда Челси си тръгна с точка след 1:1 в дербито на кръга.

Сега обаче възпитаниците на Хосеп Гуардиола се върнаха на победния път и вече имат 56 пункта в своя актив, със само 1 по-малко от лидера Ливърпул, при равен брой мачове.

Днешният започна равностойно и до почивката по-чистите голови положения бяха за гостите.

„Пчеличките“ обаче направиха 2 сериозни пропуска, останали очи в очи с вратаря Едерсон, за да дойде паузата при 0:0.

След почивката Сити овладя инициативата, макар да стигна с доза късмет до единственото попадение.

В 71-ата минута, след една контраатака, Хулиан Алварес изведе Холанд, а защитник на Брентфорд се подхлъзна в най-неподходящия за отбора момент и норвежкият таран се оказа сам срещу вратаря.

Нападателят не сгреши и хладнокръвно прати топката по земя в мрежата, за да открие резултата.

Скоро след това Холанд вкара още един гол, този път с глава, но попадението не беше зачетено, тъй като още в реално време бе маркирана засада, а тя бе потвърдена впоследствие чрез системата VAR.

До края повече попадения не паднаха и така Манчестър Сити изпревари с точка Арсенал, заемайки второто място във временното класиране.

Брентфорд остана с 25 пункта на 14-о място в таблицата след втората си последователна загуба и общо 4-а в последните 5 кръга.

Манчестър Сити – Брентфорд 1:0
1:0 Ерлинг Холанд (71)

Стартови състави:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 20. Бернардо Силва 19. Хулиан Алварес, 9. Ерлинг Халанд;

Бретфорд: 1. Марк Флекен, 16. Бен Мий, 20. Кристофър Айер, 13. Занка, 12. Серхио Регилон, 27. Виталий Янелт, 6. Кристиан Ньоргард, 15. Франк Ониека, 30. Матс Расмусен, 11. Йоан Уиса, 17. Айвън Тони.