3. Гол на Златан от дузпа в края стигна само за девето домакинско реми на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън взе точка от „Олд Трафорд”, попадение на Ибрахимович бе отменено

Манчестър Юнайтед записа второ последователно и общо девето домакинско равенство във Висшата лига.

След като в събота момчетата на Жозе Моуриньо направиха 0:0 с Уест Бромич, сега те се нуждаеха от гол в добавеното време за 1:1 срещу Евертън в XXXI кръг.

Изравнителното попадение падна от дузпа и бе дело на завърналия се след санкция голмайстор на „червените дяволи” Златан Ибрахимович.

След наказание титуляр бе и испанският халф Андер Ерера, докато рекордната покупка Пол Погба се възстанови и седна на пейката, като влезе в игра на почивката.

Мачът започна с очакван домакински натиск, но Евертън се справи добре, а след 15-ата минута успя за кратко да поеме инициативата.

Първата намеса на Де Хеа стана факт в 21-ата минута след хубав диагонален удар на Кевин Миралас.

След последвалия корнер „карамелите” откриха резултата.

Капитанът им Фил Джагиелка надхитри персоналния си пазач Маркос Рохо и с елегантен удар от въздуха, макар с гръб към вратата, прати топката между краката на Де Хеа в 22-ата минута.

Отговорът на Манчестър Юнайтед не закъсня. В 31-ата минута Дейли Блинд прати топката към сглобката на вратата от свободен удар, но вратарят Роблес самоотвержено спаси, а после Андер Ерера нацели горната греда при добавката с удар от малък ъгъл.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:1 в полза на гостите, а това накара Жозе Моуриньо да пусне в игра Погба за второто полувреме.

Този ход можеше да даде резултат почти веднага и като цяло освежи играта на домакините.

В 55-ата минута Ашли Йънг центрира, а Погба засече с глава, ала за пореден път този сезон прати топката в гредата.

Жозе подготвяше двойна смяна и в 65-ата минута привика Хенрик Мхитарян и Антони Марсиал, но последният не се появи на игрището заради травма на Ашли Йънг, принудила Специалния да пусне Люк Шоу.

В 71-ата минута гол на Златна Ибрахимович бе отменен заради много спорна засада, а малко след това Маруан Фелайни не можа да улучи опразнената врата от десетина метра, стреляйки в аут.

„Червените дяволи” продължиха да доминират в срещата, но пропуснаха редица положения.

В самия край Златан Ибрахимович имаше добра възможност след центриране на Маркъс Рашфорд, но ударът му с глава от близка дистанция не намери целта.

Така се стигна до 94-ата минута, в която резервата Люк Шоу, остро критикуван от Моуриньо преди срещата, стреля и бе на път да отбележи, но Ашли Уилямс спря топката с ръка пред вратата.

Арбитърът нямаше друг избор, освен да изгони защитника и да отсъди дузпа, превърната в гол от Златан Ибрахимович.

Попадението бе под номер 16 за шведа през сезона, но донесе едва точка на тима му.

С нея Манчестър Юнайтед вече има 54 и изостава с 4 от градския си съперник Сити, който заема четвъртото място преди мача си с лидера Челси.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима