3. Гърция заключи вратата и припомни на португалците кошмара от Евро 2004

Гърция заключи вратата и припомни на португалците кошмара от Евро 2004

Без Кристиано Роналдо, Португалия се буташе безцелно в защитната стена на гърците

Португалия направи разочароващо 0:0 с Гърция в контрола между два от участниците на предстоящото Световно първенство в Бразилия. Проверката в Оейраш беше и повторение на финала на Евро 2004, когато гърците разтърсиха цяла Европа и триумфираха.

Гърция имаше три поредни победи срещу „мореплавателите” и нямаше загуба от тях от март 1996 година.

Тази вечер Португалия беше без контузената суперзвезда Кристиано Роналдо. Европейският шампион с Реал Мадрид изгледа мача от пейката, но цялата страна се моли той да оздравее навреме за мачовете на Монидала, където португалците ще мерят сили в група с Германия, САЩ и Гана.

Нани достави центриране за Едер в самото начало, а това накара вратаря Карнезис да спасява.

Гърците рядко поглеждаха към вратата на съперника, а в края на първата част защитникът на Борусия (Дортмунд) Сократис Папастатопулос се контузи и беше заменен от Вангелис Морас.

Нани беше най-опасен в редиците на домакините, но прострелният му пас се оказа без адресат в 54-ата минута.

Нани опита и сам да се разпише, но вратарят Карнезис блокира ниския удар и лови от втори опит.

5 минути преди края резервата Фетфацидис отне топката от защитник на ъгловото флагче и проби към наказателното поле, но Бето отрази удара му по земя.

В последните секунди Рикардо Коща центрира и топката капна върху напречната греда, но само за да излезе в аут и мачът приключи без голове.

Следващата събота Португалия ще играе контрола с Мексико, а още през нощта на вторник срещу сряда Гърция мери сили срещу друг участник на Мондиала – Нигерия.

В Бразлия „елините” са в група с Колумбия, Япония и Кот д’Ивоар.