3. Фенербахче с трудна победа на старта в ЛЕ (ВИДЕО)

Фенербахче с трудна победа на старта в ЛЕ (ВИДЕО)

Отборът на Жозе Моуриньо се справи с Юнион Сен Жилоа

Фенербахче започна с трунда победа участието си в същинската част на Лига Европа. Отборът на Жозе Моуриньо се наложи с 2:1 над Юнион Сен Жилоа в Истанбул. Чаалар Союнджу откри резултата в 26-ата минута, а в 82-ата Кристиан Бърджис си вкара автогол. Гостите намалиха в добавеното време на срещата с гол на Рос Сайкс, а малко преди това Франьо Иванович пропусна дузпа. Двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Кевин Мак Алистър беше изгонен с директен червен картон, а в края на мача същото сполетя и Брайт Осей-Самюъл.

Първата добра възможност в мача се откри пред Франьо Иванович. Хърватинът нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, но сънародникът му Доминик Ливакович се отличи със спасяване.

В 26-ата минута домакините поведоха. Родриго Бекао свали с глава топката за партньора си в отбрана Чаалар Союнджу, който с труден удар от няколко метра матира Антони Морис.

Втората част започна силно за "фенерите". На два пъти Юсеф Ен Несири пропусна добри шансове за попадение, а веднъж същото стори и Ирфан Джан Кахведжъ.

В 74-ата минута Юнион Сен Жилоа остана с човек по-малко. Кевин Мак Алистър препъна откъсващия се сам срещу Морис Ен Несири и получи директен червен картон от Беноа Бастиен.

В 82-ата минута Фенербахче удвои аванса си. При пробив на Брайт Осей-Самюъл Кристиан Бърджис засече топката в собствената си врата.

В първата минута от продължението на срещата Усейну Нианг нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Осей-Самюъл. Нигериецът получи втори жълт картон и напусна преждевременно срещата. Доминик Ливакович обаче се справи с удара на Франьо Иванович. Последва корнер, след който удар на Иванович срещна гредата, а след това Рос Сайкс прати топката във вратата.