3. Фалиралият Парма приземи шампиона Ювентус (ВИДЕО)

Фалиралият Парма приземи шампиона Ювентус (ВИДЕО)

"Дуковете" биха "Старата госпожа" с 1:0, едва втора загуба за Юве този сезон в Серия А

Фалиралият Парма сензационно победи шампиона Ювентус с 1:0 в 30-ия кръг на Серия А. „Дуковете” нанесоха едва втора загуба на „Старата госпожа” през сезона в шампионата след победен гол на Хосе Маури през втората част. Футболистите на Алегри играха далеч под стандартите си и явно повече мислеха за мача с Монако в Торино след три дни.

Парма пък спечели два поредни мача в калчото за първи път от над година. Ювентус остава лидер в Серия А със 70 точки и има аванс от 14 пред втория Рома, който може да скъси разликата. Парма е твърдо на дъното с 16 точки и е на цели 10 от спасителното 17-о място.

Алегри бе направил куп промени в състава с оглед на предстоящия важен първи четвъртфинал срещу Монако в Шампионска лига във вторник вечер. Тевес и Бардзали получиха почивка заради мускулни проблеми, а Пирло, Погба, Асамоа и Касерес още са контузени.

„Дуковете” са на практика фалирал отбор под администрация и в отбора не са взимали заплати от юли 2014 година, но в последните си два мача удържаха реми с Интер и биха Удинезе.

Парма стартира по-добре на „Енио Тардини”, но постепенно Юве увеличи натиска и загради домакините в тяхната половина. Миранте се разпъна максимално, за да изби удар на Роберто Перейра, а шут на Маркизио бе блокиран.

Ишак Белфодил създаваше най-много проблеми на „бианконерите” при контрите, но насочи силен изстрел над целта.

Миранте запази двете нули до почивката с отлично спасяване при удар с глава на Видал на втора греда след центриране на Маркизио от пряк свободен удар. После стражът на Парма изби с крак удар на Коман.

Удари на Маркизио и Коман минаха встрани от целта в началото на втората част, а Парма шокира шампиона точно след час игра. Киелини не успя да пресече пас надясно към Белфодил, който върна по земя в наказателното поле и Хосе Маури много добре насочи с вътрешната част на крака в далечния ляв ъгъл за 1:0. Така застрашеният от изчезване преди няколко седмици отбор на Донадони поведе на шампиона.

След гола Алегри пусна Мората, Пепе и абсолютния дебютант Витале, но играта на Ювентус си остана апатична и безидейна с куп изсипани топки към наказателното поле на домакините и Парма ликуваше.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група