Евертън препъна Нюкасъл в самия край (ВИДЕО)

"Сварките" стигнаха само до 1:1 у дома

Евертън не загуби при визитата си на Нюкасъл. „Карамелите“ прибавиха важна точка към актива си след 1:1. Александър Исак вкара за „свраките“, но гостите изравниха от дузпа към края на редовното време. Точен от бялата точка беше Доминик Калвърт-Люин.

След ремито Евертън е с 26 точки на 16-ото място и се отдалечи от опасната зона. Нюкасъл пък е осми с 44 точки.

В 7-та минута „карамелите“ създадоха първата си опасност в мача, след като Абдулай Дукур се озова на чиста позиция, но стреля над напречната греда.

Четвърт час след началото топката се озова в мрежата на гостите и те излязоха напред в резултата. Александър Исак преодоля Пикфорд за 1:0.

Около час игра след началото Александър Исак комбинира с Дан Бърн, който успя да реализира, но попадението му не беше зачетено заради засада. Наложи се намесата на ВАР, за установи нередността. В 66-ата минута късметът покри Нюкасъл. Удар от воле на Джеймс Ганър разтресе напречната греда.

Така се стигна до 86-ата минута, когато натискът на Евертън даде резултат. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Ашли Йънг. Доминик Калвърт-Люин застана зад топката. С малка засилка той стреля мощно в центъра на вратата и съумя да преодолее Мартин Дубравка за 1:1. Този резултат се запази непроменен до края и Евертън се поздрави с важна точка.