3. Еспаньол не можа да се опълчи на Реал и падна с 0:4 на „Корнея Ел Прат” (видео)

Еспаньол не можа да се опълчи на Реал и падна с 0:4 на „Корнея Ел Прат” (видео)

Гонсало Игуаин вкара 3 гола за „кралете”, Кайехон вкара четвъртото попадение за столичани

Отборът на Реал (Мадрид) не допусна изненада в мача си с Еспаньол и се наложи над каталунците с 4:0. Срещата се игра на стадион „Корнея Ел Прат” и бе от програмата на 7-ия кръг на Ла Лига.

Страхотен мач за „кралете” направи Гонсало Игуаин, който се отчете с хеттрик, а четвъртото попадение бе дело на Кайехон. Португалската мегазвезда на „белия балет” – Кристиано Роналдо пък направи две асистенции.

Мачът започна със страхотна възможност именно за Роналдо, но ударът му с десния крак бе избит в гредата от стража на домакините. Натискът на „кралския клуб” обаче се засилваше с напредване на времето и в 14-ата минута Алварес трябваше отново да се намесва, този път след изстрел на Игуаин.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Кристиано Роналдо намери Игуаин в пеналта, а аржентинецът с кинжален удар по диагонала даде преднина на столичани.

След попадението каталунците се вдигнаха в търсене на гол, с който да изравнят резултата, но Касияс направи няколко страхотни спасявания след шутове на Баена, Маркес и Гарса.

До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за хората на Моуриньо.

Втората част стартира с натиск на „кралете”, които търсеха второ попадение, с което до голяма степен да решат мача в своя полза.

Кристиано Роналдо опита късмета си на три пъти с удари от дистанция, но в нито един от случаите не можа да намери очертанията на вратата на Еспаньол.

Така дойде 67-ата минута, когато Арбелоа подаде в коридор за Игуаин в пеналта, а нападателят със страхотен удар с десния крак прати кълбото в обратния ъгъл за 2:0.

Реал (Мадрид) обаче не свали оборотите след този гол и в 82-ата минута Роналдо изведе Кайехон в наказателното поле, а последният не се поколеба, покачвайки на 3:0.

Кошмарът за каталунците обаче не свърши тук, тъй като в 90-ата минута бранител на домакините опита да върне топката към вратаря си, но вместо това изведе Игуаин на чиста позиция и аржентинецът не сбърка, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:0.

След успеха Реал се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 13 точки, на 1 зад лидерите Барселона и Леванте. Тимът на Еспаньол пък е 15-и с 6 пункта.

Еспаньол – Реал Мадрид 0:4

0:1 Игуаин 17’
0:2 Игуаин 66’
0:3 Кайехон 82’
0:4 Игуаин 90’

Състави:

Еспаньол: Алварес, Морено, Форлин, Вила, Ромарик (Алфонсо 74’), Верду, Маркес (Датоло 68’), Баена, Лопес, Гарсия, Бифума (Вайс 56’)

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Арбелоа, Марсело, Кака (Гранеро 84’), Алонсо, Йозил (Кайехон 77’), Диара (Кедира 71’), Роналдо, Игуаин

Жълти картони: Ромарик, Лопес, Бифума, Вайс (Еспаньол); Диара (Реал)