3. Ерата на Рафа Бенитес в Реал Мадрид започна с фалстарт срещу новак (ВИДЕО)

Ерата на Рафа Бенитес в Реал Мадрид започна с фалстарт срещу новак (ВИДЕО)

Вратарят на Спортинг (Хихон) бе герой при 0:0 срещу Кристиано Роналдо и компания

Реал Мадрид направи грешна стъпка още на старта на новия сезон в Примера дивисион и направи 0:0 като гост на новака Спортинг (Хихон) в първата среща на Рафа Бенитес като треньор в Испания след 1 години.

Спортинг имаше само един успех в последните 12 шампионатни мача срещу Реал, но домакините играеха със самочувствие срещу именития си съперник. „Белия балет” имаше първата добра възможност за гол след отличен пас в коридор на Модрич към Бейл, но уелсецът шутира от външната страна на мрежата.

Гостите постепенно овладяха изцяло средата на терена и Иско си отвори пространство за удар, който профуча опасно покрай гредата.

Първите 30 минути бяха кротки за Кристиано Роналдо, а после той излезе на преден план и вратарят Иван Куеяр спаси мощния му шут. Последва и опит на Хесе, отново отразен от стража.

Домакините обаче бяха най-близо до гола преди почивката. Алберто Лора прати удобно центриране и с глава Антонио Санарбия нацели напречната греда зад Кейлор Навас.

Роналдо опита да спечели дузпа за дърпане за фланелката от страна на Серхио Алварес. Задържане наистина имаше, но съдията замълча.

Карлос Кармона надскочи Марсело в началото на второто полувреме, но прати с глава в аут. Домакините на свой ред искаха дузпа за намеса на Серхио Рамос срещу Гереро, но и те не я получиха.

Роналдо пропусна чисто положение с глава и не засече добре центриране на Хамес по конец. След това отново носителят на „Златната топка” не успя да отклони точно удар на новото попълнение Данило.

Португалецът бе в основата на всички опити на Реал да изтръгне трите точки в края. Бейл намери Роналдо, който отново бе опроверган от вратаря Куеяр.

В последните 10-ина минути Хихон се прибра дълбоко в защита, а стражът отрази пореден изстрел на Роналдо. В добавеното време Кристиано имаше един последен шанс от пряк свободен удар, но би право в стената и Спортинг празнуваше точката срещу 10-кратния шампион на Европа.