3. Експериментите на Зидан провалиха Реал (Мадрид)! (ВИДЕО)

Експериментите на Зидан провалиха Реал (Мадрид)! (ВИДЕО)

Кейлор Навас направи всичко възможно, но не успя да спаси отбора си

Еспаньол победи Реал Мадрид с 1:0 в откриващия мач за 26-ия кръг на Примера дивисион. Наставникът на гостите от "Сантиаго Бернабеу" Зинедин Зидан реши да даде почивка на почти всичките си титуляри и това се оказа грешен ход, тъй като цял мач мадридчани не успяха да застрашат сериозно вратата на Диего Лопес.

Зизу остави извън състава си Лука Модрич, Тони Кроос, Марсело, Карвахал, Каземиро, Бензема и Кристиано Роналдо, като вместо тях пусна футболисти, които по-рядко намират игрово време през сезона. Това доведе до неубедителна игра от тяхна страна и се наложи на няколко пъти Кейлор Навас да показва страхотни рефлекси, за да опази мрежата си суха. Това обаче не стигна на "белия балет", който допусна решителния гол в последната секунда на двубоя.

Срещата започна с удар на Гарет Бейл в очертанията, който беше спасен, а в 14-та Рафаел Варан стреля с глава над вратата на домакините. След почивката Еспаньол започна по-активно и в 48-та Серхио Гарсия беше близо да открие, но Кейлор Навас се намеси успешно. Малко по-късно Виктор Санчес и Жерар също отправиха опасни удари, но костариканецът отново беше на ниво под рамката на вратата.

Реал Мадрид отговори с удар от дистанция на Матео Ковачич, който също беше уловен, а след това Гарет Бейл се отчете с неточен изстрел. В 88-та минута Еспаньол пропусна отличен шанс, след като Жерар за пореден път не успя да преодолее страхотният Кейлор Навас.

В добавеното от съдията три-минутно продължение обаче домакините успяха да развият перфектна атака, при която Серхио Гарсия центрира и Жерар засече за 1:0, като това беше и последният удар в срещата.

Така Реал Мадрид прекъсна перфектната си серия от четири поредни победи и може да бъде изместен отново извън топ 4 в този кръг, ако Валенсия спечели своя мач. Еспаньол пък е вече 13-ти с 31 точки и вече пет мача е без загуба.