3. Две магически минути на Роналдо спасиха Реал от нов срам, но върхът вече е за Барса (СНИМКИ+ВИДЕО)

Реал Мадрид губеше от Лас Палмас с 1:3 и човек по-малко до 87-та минута

Реал Мадрид завърши 3:3 с Лас Палмас на "Сантиаго Бернабеу" в мач от 25-ия кръг на Примера Дивисион и би трябвало да бъде много доволен от спечелената точка, тъй като игра с човек по-малко 40 минути и губеше с два гола три минути преди края. В герой за домакините отново се превърна Кристиано Роналдо, който реализира двата ценни гола в края на срещата.

Мачът започна по перфектен сценарий за Реал, като още в 8-та минута Иско откри резултата. Халфът на Реал бе намерен по перфектен начин от Матео Ковачич и останал сам срещу вратаря, не сбърка за 1:0.

Радостта на домакините обаче трая само две минути, тъй като в 10-та Тана изравни, след като се измъкна от двама защитници в бяло, проби бързо в наказателното поле и с мощен шут прониза Навас в горния ляв ъгъл.

След 25-та минута Реал тотално доминираше на терена, като Лас Палмас трудно докосваха топката, но гол така и не падна. В продължението на първата част Гарет Бейл стреля опасно, но топката профуча покрай вратата.

След почивката уелсецът веднага стана главен герой, след като си изкара червен картон в 49-та минута. Крилото на Реал първо спъна отзад противников състезател, за което главния съдия вдигна жълт картон, но впоследствие двамата футболисти влязоха в спор, при който Бейл изблъска противника си на земята. Това наказа Давид Борбалан да бръкне още веднъж в джоба си, но този път, за да покаже червения цвят.

Лас Палмас реагираха мигновено на отслабения Реал и в 56-та минута Жонатан Виера изведе жълто-сините напред с гол от дузпа, след като Серхио Рамос игра с ръце в наказателното поле на „кралския клуб“ при удар именно на Виера. Отсъждането бе малко спорно, тъй като макар да имаше контакт с ръцете на капитана на белите, те бяха прилепени към тялото.

Неотърсили се още от шока, Реал получиха и трети гол в 59-та минута, дело на Кевин Принс-Боатенг. Ганаецът надбяга Марсело при дълъг пас напред и изпревари излезлия Кейлор Навас, а след това прати точно топката в опразнената врата.

В 86-та минута Реал получи право да изпълни дузпа, която Кристиано Роналдо лесно превърна в гол. Само две минути по-късно суперзвездата на домакините отново взриви „Бернабеу“, след като засече перфектно с глава центриране на Хамес Родригес и направи резултата 3:3.

Така мадридчани вече не са лидери в класирането и са на точка зад Барселона, макар и с мач по-малко.

В друга среща по същото време Селта и Еспаньол завършиха 2:2 в мач, в който отново имаше червен картон. В 21-та минута Яко Аспас бе точен за домакините, но седем минути след това Жерар изравни с глава. В отвената си атака обаче Селта отново излезе напред, благодарение на точения изстрел на Даниел Вас. Две минути по-късно имаше нов гол и той беше за 2:2, дело на Пабло Пиати.

Всички тези емоции явно се оказаха прекалено много за Андрес Фонтас от състава на домакините, който получи втори жълт картон малко преди почивката и остави Селта с 10 души за цялото второ полувреме.

На „Лос Карменес“ Гранада победи Алавес с 2:1. През цялата среща домакините бяха по-добрият отбор и всички по-интересни събития бяха пред вратата на Алавес. В 38-та минута Уакасо даде заслужена преднина на Гранада, а седем минути след подновяването на играта след почивката Исаак Куенка удвои. В 57-та минута Виктор Камараса върна едно попадение, но то се оказа само почетно за гостите, който си тръгнаха с празни ръце от Гранада.