3. Два бързи гола на Гигс и Руни обезсмислиха реванша между Шалке и Юнайтед (видео)

„Червените дяволи” удариха „кралско-сините” на „Арена Ауф Шалке” пред 62 хиляди зрители

Английският колос Манчестър Юнайтед е почти сигурен финалист в тазгодишното издание на турнира Шампионска лига, след като в първия полуфинал днес се наложи над германския Шалке с 2:0. Срещата се игра на стадион „Арена Ауф Шалке”, а головете на Гигс и Руни през втората част, на практика обезсмислиха реванша на „Олд Трафорд”.

Англичаните бяха по-добрият отбор през целия мач, но само невероятните намеси на Нойер през първото полувреме спасиха Шалке от разгромна загуба.

Двубоят започна със силен натиск на „червените дяволи” и страхотни спасявания на Нойер след шутове на Руни и Парк. Последваха няколко атаки на „кралско-сините”, които обаче завършиха с неточни удари на Фарфан и Еду.

С течение на времето натискът на англичаните стана изключително силен, като опасните положения пред Нойер следваха едно след друго. Капитанът на немския тим обаче, показваше невероятна класа в случаите, когато трябваше да спасява мрежата си.

Най-деен в пропуските пред вратата на домакините бе Ернандес, който неведнъж бе разколебаван от стража на Шалке. Парк, Гигс и Фабио също изтърваха по няколко възможности, но до гол до края на полувремето не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира с по-активна игра на гостите от Манчестър и нови невероятни спасявания на стража на Шалке. За германците пък Еду опита късмета си от далечна дистанция, но Ван дер Саар бе добре пласиран и спаси.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Руни овладя в пред наказателното поле и елегантно изведе Гигс зад гърба на отбраната, а уелсецът с хладнокръвен изстрел по земята изведе „червените дяволи” напред в резултата – 1:0.

Само 120 секунди по-късно англичаните нанесоха втори тежък удар на своя противник, след като Чичарито пусна хитър за Руни в наказателното поле, а англичанинът с идентичен изстрел като при първия гол удвои преднината на своите.

След този гол гостите намалиха оборотите и започнаха да разиграват спокойно в централната част на терена. Домакините пък изпитваха сериозни трудности, когато трябваше да дадат завършващия пас и се задоволяваха основно с удари от далечна дистанция, които обаче не затрудняваха кой знае колко Ван дер Саар.

В самия край на двубоя Евра излезе сам срещу Нойер и стреля по земя в левия крак, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Шалке. До нови голове до края обаче не се стигна и така „червените дяволи” взеха комфортна преднина от две попадения преди реванша на „Олд Трафорд” след две седмици.

Шалке – Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Гигс 67’
0:2 Руни 69’

Състави
:

Шалке 04: Нойер, Сарпей (Ескудеро 72’), Метцелдер, Баумьохан (Клуге 53’), Учида, Пападопулос, Матип, Хурадо (Дракслер 82’), Фарфан, Еду, Раул

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Фабио, Фърдинанд, Видич, Евра, Парк (Скоулс 73’), Карик, Гигс, Валенсия, Ернандес (Андерсон 73’), Руни (Нани 83’)

Жълти картони: Метцелдер, Сарпей (Шалке); Фабио (Юнайтед)

Стадион: „Арена Ауф Шалке”, 62 000 зрители

Рефер:
Карлос Веласко Карбальо
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи