3. CR7 избухна с хеттрик при визитата на Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

CR7 избухна с хеттрик при визитата на Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал потрепери в края, но успя да удържи победата

Реал (Мадрид) победи с 3:2 при визитата си на Севиля от 35-ия кръг на Ла лига. Кристиано Роналдо отбеляза и трите гола за „кралете”, с което стигна бройката от 53 попадения този сезон във всички състезания. Карлос Бака от дузпа и Ибора се разписаха за домакините.

Роналдо отбеляза два гола в рамките на само две минути. Реал избухна в 36-ата и 37-ата и взе солиден аванс. Първият гол дойде след центриране на Хамес, Чичарито не успя да играе добре с топката, тя стигна до Роналдо, който отблизо се разписа.

Минута по-късно Иско получи отляво и центрира. Роналдо успя да надскочи отбраната на Севиля и с глава направи 2:0.

В добавеното време на първата част домакините получиха дузпа за нарушение на Серхио Рамос срещу Видал. Карлос Бака застана зад топката и не сбърка от бялата точка.

В началото на втората част Севиля бе по-опасен, но играчите на Унай Емери не успяха да намерят как да отбележат нов гол. Вместо това, при една от епизодичните атаки на гостите Роналдо оформи хеттрика си. Бейл центрира, португалецът отново се извиси недостижимо и с краси диагонален удар прати топката за трети път в мрежата на Серхио Рико.

Севиля отново натисна и успя да върне едно попадение. В 79-ата минута, появилият се само преди секунди Ибора отбеляза за 3:2. Видал влезе в наказателното поле, върна топката към дузпата, откъдето непокритият Ибора не остави шансове на Касияс.

Така, Реал отново е на две точки зад лидера Барселона. Севиля има 69 и остава на петата позиция. Четвъртият Валенсия също е с 69, но „прилепите” са с по-добри показатели, а сега имат и мач по-малко.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм