3. Чутовна издънка на Реал Мадрид насред „Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чутовна издънка на Реал Мадрид насред „Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Леванте взе точка от шампиона след 1:1

Реал Мадрид изненадващо не можа да победи у дома Леванте и стигна само до равенство 1:1 в мача от третия кръг на испанската Примера.

Така футболистите на Зинедин Зидан фиксираха второ поредно реми, след като направиха 2:2 срещу Валенсия, отново на своя „Сантяго Бернабеу”, преди прекъсването на шампионата заради световните квалификации.

Нещо повече, това бяха първите им две шампионатни домакинства и те не успяха да спечелят в тях, което се случва за първи път от 1995 година, когато отборът остана без триумф в дебютните си три двубоя вкъщи.

"Белия балет" получи ранен гол, успя да изравни в края на първото полувреме, а през второто полувреме подложи под обстрел Раул Фернандес.

Вратаря на гостите изигра страхотен мач и особено в заключителните минути направи поредица фантастични спасявания, за да запази равенството. В добавеното време и гредата паси "Леванте".

"Реал" изигра много неубедително първо полувреме, а в 12-ата минута изостана след нелепа грешка в защита. Иван Лопес хвърли дълъг тъч в наказателното поле, където Иви Лопес се възползва от неориентираната игра на Дани Карвахал и отблизо преодоля Кико Касия.

Мадридчани трудно създаваше чисти ситуации за гол срещу добре организирания състав на "Леванте", но успя да изравни в 36-ата минута след статично положение.

Тони Кроос центрира от корнер, Серхио Рамос стреля с глава, Раул Фернандес спаси, но Лукас Васкес направи добавка отблизо. Гостите претендираха за нарушение на защитника при борбата за топката.

Буквално секунди след изравнителния гол Тео Ернандес нахлу в наказателното поле на Леванте, където видимо беше препънат, но съдията прецени, че това не е дузпа.

До края на полувремето Бейл беше най-близо до второ попадение, но направи два пропуска. Първо, засичането му с глава в 43-ата минута мина край гредата, а веднага след това той излезе сам срещу вратаря, но Фернандес отрази.

През второто полувреме в игра се появиха Иско и Матео Ковачич вместо Маркос Йоренте и Лукас Васкес и това раздвижи играта на "Реал". Натискът на белите обаче не даде резултат, въпреки че те завършиха с 13 корнера и отправиха почти 20 удара.

В 87-ата минута Бейл пропиля чудесна възможност след центриране, като от 3-4 метра прати топката в аут.

Почти веднага след това Марсело шутира много силно и точно, но феноменална намеса на Раул Фернандес пак лиши Мадрид от радостта.

Изнервен от липсата на шанс, бразилският национал изрита противников играч без топка и бе изгонен.

Въпреки това, малко по-късно Тони Кроос нацели гредата и това окончателно показа, че Реал ще се размине с успеха.

След ремито домакините и Леванте имат по пет точки, с една по-малко от Леганес и Барселона, които са с мач по-малко.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ