3. Борнемут върна Ливърпул в кризата, Салах изпусна дузпа (ВИДЕО)

Борнемут върна Ливърпул в кризата, Салах изпусна дузпа (ВИДЕО)

Мърсисайдци бързо забравиха успеха над Манчестър Юнайтед преди седмица

Отборът на Ливърпул отново разочарова феновете си само седмица след погрома над Манчестър Юнайтед със 7:0. В мач от 27-ия кръг на Висшата лига „червените” на Юрген Клоп паднаха безславно с 0:1 от последния във временното класиране тим на Борнемут.

След спокойни първи пет минути на „Вайталити”, първата реална голова възможност в мача дойде пред вратата на домакините. Ливърпул стигна до ъглов удар пред Нето, като топката бе центрирана на далечната греда, където Върджил ван Дайк се извиси и стреля с глава. Джеферсън Лерма обаче бе на точното място и изчисти от самата голлиния. Последва нов ъглов удар за гостите, който обаче не донесе опасност за бразилския страж на Борнемут.

Борнемут отговори подобаващо и в 10-ата минута стигна до много чиста ситуация. Тя дойде след много груба грешка на Александър Арнолд в центъра на терена. Домакините отнеха топката, тя попадна в Соланке, който изведе отлично Оутара отдясно. Той напредна, преодоля Алисон, но стреля от много малък ъгъл и топката не попадна в целта.

В 25-ата минута Борнемут стигна до свободен удар пред вратата на Ливърпул. Билинг проби много добре и бе фаулиран от Конате пред пеналта. След центрирането отбраната на Ливърпул се справи изчисти в ъглов удар, след който обаче не се стигна до нищо опасно за Алисон.

Бразилецът обаче нямаше какво да направи само три минути по-късно, когато резултатът бе открит. След колективна грешка в отбраната на гостите Данго Оутара се измъкна от засадата и напредна много добре към наказателното поле на „червените”. Данго премина през двама бранители на Ливърпул преди да центрира към Фил Билинг, който без никакво забавяне стреля от няколко метра и порази целта.

В 68-ата минута Ливърпул стигна до дузпа, след като Адам Смит игра с ръка. След центриране към Жота на далечната греда, португалецът стреля с глава, топката срещна ръката на защитника на домакините и излезе извън вратата. Първоначално реферът отсъди корнер, но бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР. След като видя положението главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Мохамед Салах, който обаче заложи на силата и дори не уцели вратата.

В продължението на срещата Коди Гакпо стреля много опасно по диагонала, но топката премина над вратата.

С успеха си днес тимът на Борнемут се измъкна от зоната на изпадащите и вече има актив от 24 пункта. Ливърпул остава пети, но може да бъде изместен от тази позиция в зависимост от останалите резултати в кръга.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А