3. Болоня взе точка от шампиона Наполи (ВИДЕО)

Болоня взе точка от шампиона Наполи (ВИДЕО)

Болонезци изоставаха с 0:2, но се добраха до равенството на "Дал'Ара"

Болоня и Наполи завършиха наравно 2:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия А.

И за двата тима двубоят не беше от особено голямо значение. Наполи отдавна си узакони титлата, докато Болоня е в средата на таблицата, без шансове за евроучастие.

Около четвърт час след началото Наполи излезе напред в резултата. Лукаш Скорупски направи груба грешка, която беше наказана моментално от Виктор Осимен. Голмайсторът нямаше как да пропусне и даде аванс на гостите.

В 35-ата минута Болоня можеше да изравни. Николас Домингес си освободи пространство за изстрел и отправи такъв, но топката премина покрай вратата.

В 54-тата минута Осимен скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар. Вратарят на домакините Скорупски се справи.

Секунди по-късно обаче полякът беше безпомощен. Бартош Бережински комбинира с Виктор Осимен,, който бързо се ориентира в ситуацията и реализира за 0:2.

Въпреки двете допуснато попадения Болоня успя да се надигне и до края на мача успя да възстанови равенството.

В 63-тата минута домакините намалиха изоставането си. Люис Фъргюсън овладя в наказателното поле и от чиста позиция вкара.

Шест минути преди изтичането на редовното време Лоренцо де Силвестри възстанови равенството. Той надскочи защитата на неаполитанците и насочи топката в мрежата зад Пиерлуиджи Голини.

Дълбоко в добавеното време Болоня беше много близо до пълния обрат в резултата и трите точки. Никола Сансоне прати топката в мрежата на Наполи, но попадението не беше зачетено заради засада.