3. Болоня отърва загубата при визитата си на Комо в последния момент

Болоня отърва загубата при визитата си на Комо в последния момент

Двата тима завъртяха равенство 2:2

Новакът в Серия А Комо изпусна аванс от 2:0 и завърши наравно 2:2 у дома с Болоня в мач от четвъртия кръг на италианския елит. Тимът на Сеск Фабрегас е предпоследен с две точки, а участникът в Шампионска лига е 14-и с една повече.

Комо излезе напред в резултата след едва пет минути игра. В опит да изчисти топката защитникът на Болоня Николо Казеле не успя да осъществи добър контрол с нея и имаше малшанса да я прати в собствената си врата за 1:0.

Домакините натиснаха и до края на първата част имаха няколко възможности да стигнат до втори гол. В 33-ата минута удар на Патрик Кутроне бе блокиран, а минута след това Алберто Досена стреля над вратата. В 40-ата минута Кутроне отблизо шутира покрай вратата.

Добрата игра на Комо даде резултат в 53-ата минута, когато падна второ попадение във вратата на Болоня. Габриел Стрефеца намери Патрик Кутроне, който получи много свободно пространство и с удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 2:0.

В 71-вата минута Болоня бе близо до гол, след като Томазо Побега получи красив пас на ръба на наказателното поле и отправи мощен шут, който за негово съжаление срещна десния страничен стълб на вратата на Комо.

Пет минути по-късно гостите все пак успяха да върнат едно попадение, след като отскочила топка падна в краката на Сантиаго Кастро, който не се поколеба, стреля мигновено и прати топката в мрежата, намалявайки изоставането на Болоня до 1:2.

В първата минута от добавеното време тимът от Емиля-Романя все пак се добра драматично до точката. Сантиаго Кастро намери Самуел Илинг Жуниор, който изстреля перфектен удар в долния десен ъгъл и оформи крайното 2:2.