3. Безпощадният Реал (Мадрид) смачка Сарагоса с 6:0

Безпощадният Реал (Мадрид) смачка Сарагоса с 6:0

Испанският гранд Реал (Мадрид) буквално размаза с 6:0 новака Сарагоса. Това стана в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернебеу".

Домакините показаха истинския си блясък и разнищиха клетия Сарагоса. Начало на  голеадата даде Гонзало Игуаин в 3-ата минута. Ван Дер Ваарт направи страхотен мач и вкара за 2:0 и 3:0 съответно в 26-ата и 28-ата минути.

Игуаин вкара втория си гол в мача в 35-ата. В 50-ата минута се разписа Роналдо за 5:0, а крайното 6:0 в този мач оформи французинът Карим Бензема в 71-ата минута.

Двубоят започна много силно за Реал и домакините съумяха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Марсело намери със страхотен пас Гонзало Игуаин и аржентинецът с диагонален удар матира стража на гостите Валехо - 1:0 за Реал.

Натискът на домакините с всяка изминала минута ставаше все по-силен и в 26-ата минута Ван Дер Ваарт удвои преднината на "белите" след страхотна двойна комбинация с Марсело и силен удар от 6-7 метра.

Холандецът, който рядко намира място в стартовия състав на "белите" през този сезон, определено направи може би най-силния си мач, откакто е на "Сантяго Бернабеу".

В 28-ата минута той вкара втория си гол в мача и направи резултата 3:0 в полза на Реал. В ситауцията бившият капитан на Хамбургер бе намерен по-страхотен начин в малкото наказателно поле от Серхио Рамос и с техничен удар удвои головата си сметка.

В 34-ата минута Гонзало Игуин вкава втори гол и направи резултата в този мач разгромен - 4:0. Въпреки солидната си преднина, "белите" не се отказаха и търсеха още попадения в края.

В 50-ата минута Роналдо успя да запише първия си гол за мача, след като разстреля Валехо с плътен удар от около 6-7 метра, за да направи резултата 5:0 в полза на Реал.

Двайсетина минути по-късно френският стрелец на "белите" Карим Бензема бе намерен непокрит от Рафаел Вен Дер Ваарт и с диагонален удар от близо оформи крайното 6:0 в този мач.

Само минута преди гола, гостите имаха шанс да запишат почетно попадение, но ударът на Джърмейн Пенънт не бе особено прецизен. Реал можеше да вкара и още голове, ако не бяха пропуските на Раул и Бензема, които пропиляха чисти ситуации в последните минути на този двубой.

След мача, Реал заема 2-ото място в класирането с актив от 37 точки, докато Сарагоса е 18-и с 12 точки.