3. Бетис продължава да гледа към Европа (ВИДЕО)

Бетис продължава да гледа към Европа (ВИДЕО)

След победа с 3:1 над Райо Валекано

Бетис надви гостуващия Райо Валекано с 3:1 в мач от XXXIV кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Така „зелено-белите“, които са 6-ти във временното класиране, събраха 55 точки и са на 7 от четвъртия Реал Сосиедад, докато Райо е 11-и с 46 в своя актив.

Срещата започна с греда за гостите още в началните секунди и гол на домакините скоро след това.

В 5-ата минута Юсуф Сабали вкара красиво попадение с шут извън наказателното поле, а в 13-ата вратарят Браво за втори път бе спасен от гредата.

Бетис удвои минута преди края на редовното време за първата част, когато Айосе Перес засече с глава центриране от корнер за 2:0.

Скоро след паузата обаче Райо се върна в срещата. Санти Комесаня вкара също с глава в 52-ата минута за 2:1, но надеждите на „пчеличките“ окончателно приключиха в добавеното време.

В 96-ата минута Борха Гарсия направи резултата 3:1 след пас на ветерана Хоакин, а секунди след това Марио Суарес от гостите бе изгонен с директен червен картон.