3. Белгия громи аутсайдер с 5:1 след хеттрик на Лукаку (ВИДЕО)

Белгия громи аутсайдер с 5:1 след хеттрик на Лукаку (ВИДЕО)

Аднан Янузай дебютира за белгийците в проверката с Люксембург

Белгия започна своята финална подготовка за световното първенство с убедителното 5:1 в контрола срещу аутсайдера Люксембург на „Кристал Арена” в Генк. Ромелу Лукаку наниза хеттрик, а Аднан Янузай записа своя дебют за страната.

Лукаку се превърна в основният нападател на Белгия след контузията на Бентеке, която го извади от Мондиала. Янузай пък влезе на почивката и сложи край на месеците очакване да избере за коя страна ще играе.

Маруан Фелайни отне от съперник в 3-ата минута и намери Лукаку, който беше точен покрай излезлия да го пресреща вратар Антони Морис за 1:0.

Люксембург изравни с блестящ гол от почти 30 метра на Аурелиен Йоаким, който матира напълно дебютанта Сами Босут, който пази за Зулте Варегем и записа първи минути за Белгия заради лека контузия на Симон Миноле и дадената почивка на Тибо Куртоа след финала в Шампионска лига.

Фелайни не беше точен с глава преди Лукаку да се възползва от лошо изчистване на Шано и направи 2:1 след рикошет.

Вратарят попречи на Лукаку, който е собственост на Челси, да направи хеттрик с чудесно спасяване. Но Лукаку оформи своя хеттрик в началото на втората част с левия крак и стана първият белгийски национал с три гола в един мач от 2001 година насам, когато това направи Боб Пеетерс.

Насер Шадли вкара третия си гол за Белгия 19 минути преди края за 4:1.

Кевин де Брюин оформи крайното 5:1 от дузпа.

Първият мач на Белгия на световното е на 17 юни срещу Алжир.