3. Баските развалиха магията на Меси и взеха точка от Барса (ВИДЕО)

Баските развалиха магията на Меси и взеха точка от Барса (ВИДЕО)

Меси влезе от пейката, вкара гол и направи асистенция, но Ерера изравни в самия край за 2:2 на "Сан Мамес"

Лионел Меси влезе като резерва за Барселона и се отчете с гол и асистенция за бърз обрат в рамките на 3 минути, но каталунците допуснаха късен гол за ремито 2:2 при гостуването на Атлетик (Билбао) в 33-ия кръг на Ла Лига.

Барса се откъсна на 14 точки пред Реал Мадрид и дори при загуба на „белия балет” по-късно тази вечер в градското дерби с Атлетико, каталунците няма да бъдат шампиони още днес.

Тито Виланова даде почивка на Меси преди реванша с Байерн в Шампионската лига и „блаугранас” се мъчеха на „Сан Мамес” без своята суперзвезда. Иниеста, Вия и Тейо също бяха на пейката.

Атлетик започна по-добре, но Адурис стреля покрай целта след центриране на Де Маркос.

Барса сякаш още не се бе събудила, но напомни за себе си с греда в 16-ата минута.  Алексис Санчес се обърна рязко на границата на наказателното поле, а силният му нисък изстрел намери страничната греда.

Гостите тъкмо започнаха да си подават в запазения си стил, когато Атлетик поведе.

Адурис направи няколко финта, прескочи топката няколко пъти, а после направи нещо средно между удар и центриране към далечната греда и Сусауета бе на точното място да прати в мрежата за 1:0.

Баските изпуснаха да вкарат втори гол и Адурис прати над гредата след отлично центриране на Де Маркос от аутлинията.

Без Меси, Барса се луташе в опитите за атака. Втората част започна с претенции за дузпа срещу Алексис за намеса на Екиза, но съдията даде сигнал играта да продължи.

Атлетик също нацели греда. Сусаета прехвърли елегантно стената от пряк свободен удар, но прати в напречната греда.

Виланова направи неизбежното в 59-ата минута и пусна Лео Меси на мястото на Шави.

Веднага се усети раздвижване в атаките на Барса, но Алексис завърши лошо една атака след пас на Алвеш.

Меси изравни с гениален гол в 67-ата минута. Тиаго Алкантара пусна за аржентинеца пред наказателното поле, Меси сътвори същински танц с топката между Ерера, Гурпеги и Сан Хосе, влезе в наказателното поле и с премерен удар в левия долен ъгъл направи 1:1.

Само две минути по-късно Меси асистира на Алексис и обратът бе пълен. Алвеш центрира, Меси свали за Алекис Санчес и чилиецът се разписа след хубав финт за 1:2.

Магията на Меси не стигна за победа и защитата на Барса рухна в 90-ата минута. Де Маркос центрира от фланга, Адриано изчисти лошо и Андер Ерера на задната греда от воле намери ниския десен ъгъл за крайното 2:2.

Барселона е лидер с 85 точки, Реал Мадрид има 71 и мач по-малко. Атлетик Билбао е 14-и с 37 точки.
Турция обърна Исландия в голово шоу

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?