3. Барселона започна с 3:0 над Спортинг

Барселона започна с 3:0 над Спортинг

Златан Ибрахимович дебютира в официален мач на "Камп Ноу" с гол.

Европейският колос и шампион на Испания Барселона започна старта на Ла Лига с лека победа над Спортинг (Хихон) с 3:0. Двубоят бе изгледан от мениджъра на Интер Жозе Моуриньо, който иска да се запознае обстойно с играта на "каталунците" преди двубоите между неговия отбор и тима на Гуардиола.

Наставникът на Барса Гуардиола трябваше да се справя без Лео Меси, който ще играе за Аржентина срещу Бразилия през уикенда. На негово място в стартовия състав се появи героят от Монако Педро Родригес. Сред титулярите в атака започнаха още Златан Ибрахимович и Боян Къркич. Гоститите от Хихон пристигнаха с куп кадрови проблеми и почти като обречени на „Камп Ноу".

Този мач ще се запомни освен с добрата игра на Барса и с дебютния гол на новото попълнение Златан Ибрахимович, който направи силен мач. Последният гол за "каталунците" в този двубой реализира именно Ибра, който оформи крайния резултат в 82-рата минута. Преди него с голове се отчетоха Боян Къркич (17) и Сейду Кейта (42).

Отборът на Барса бе много по-активен на терена и трите гола са най-малкото с което можеха да се разминат хихонци. В 17-ата минута Чави изпълни корнер, Кейта отклони топката към далечната греда, където Боян Къркич, оставен сам, реализира лесно с глава. Това беше невероятният гол номер 19 от попаденията на всички юноши на каталунците от началото на подготовката.

В 42-ата минута Дани Алвеш намери Сейду Кейта, който с глава от пет метра направи 2:0 в полза на "каталунците". В 82-рата минута новата суперзвезда на Барса Златан вкара първия си гол за клуба. След корнер топката попадна в Алвеш, който центрира, топката се отби от бранител и Ибра с плонж се разписа за 3:0. До края каталунците имаха още добри положения, но топката така и не влезе повече във вратата на хихонци.

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"