3. Барселона забуксува без Луис Суарес (ВИДЕО)

Барселона забуксува без Луис Суарес (ВИДЕО)

Каталунците загубиха с 0:1 гостуването си на Реал Сосиедад и завързаха битката за титлата в Испания

Барселона, без наказания Луис Суарес, загуби с 0:1 гостуването си на Реал Сосиедад и пропусна да се отдалечи от преследвачите Атлетико (М) и Реал (М) в класирането на испанската Примера дивисион. Единственият гол в двубоя от 32-ия кръг на първенството отбеляза Микел Оярзабал в 5-ата минута. Барселона остава на първата позиция във временното класиране със 76 точки, на три от втория Атлетико Мадрид и на четири от Реал Мадрид, а Реал Сосиедад се изкачва на 9-ата позиция с 41 точки.

Двубоят започна на високи обороти и още във втората минута Мунир излезе на чиста позиция срещу вратаря на домакините, но не показа точност и стреля право в Руи.

В началото на 5-ата минута при центриране отдясно на Шаби Прието топката засече с глава Оярзабал, пращайки я в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

Удар на Меси в 8-ата минута не срещна целта, а отново аржентинецът опита да разпечата вратата на домакините от пряк свободен, но нацели стената от бранители.

Красива комбинация на гостите в 33-ата завърши с извеждащо подаване към Арда Туран, чийто удар срещна тялото на бранител, а в последствие Руи успя да отклони преди кълбото да влезе в мрежата му.

След почивката отново Барселона диктуваше темпото на игра. В 54-ата Иниеста пробва нелош далечен удар, който стражът на домакините успя да отрази, а в 62-ата шанс имаше и Неймар след изпълнение на фаул, но също не показа достатъчно точност.

В 73-ата Пике получи в наказателното поле, овладя добре топката и я пусна между двама бранители към Меси, аржентинецът си поведе леко и шутира от зоната за изпълнение на дузпа, но отново Херонимо Руи показа рефлекс и опази мрежата си суха.

Футболистите на Луис Енрике засилиха натиска в последните минути на двубоя, но домакините показаха самообладание и запазиха аванса си до последния съдийски сигнал

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи