3. Барселона разпиля Хетафе, Меси постави антирекорд (ВИДЕО)

Барселона разпиля Хетафе, Меси постави антирекорд (ВИДЕО)

Каталунците крачат уверено към титлата след 6:0, Лео изпусна дузпа

Барселона постигна категорична победа над Хетафе в двубой от 29-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците се наложиха с 6:0 на своя стадион „Камп Ноу”  пред 87 533 зрители и вече имат 75 точки на върха в класирането.

Успехът на Барса бе белязан от антирекорд, до който се стигна благодарение на голямата звезда на тима Лионел Меси. Той изпусна дузпа през първото полувреме и стана футболистът с най-много пропуски от бялата точка в историята на клуба – 8.

Въпреки това, аржентинецът вкара гол и направи три асистенции. Това му се случва за втори път в двубой от Ла Лига.

Неймар също се разписа при разгромния успех. Бразилецът бе точен на два пъти. Така, атомното трио на Барса – Меси, Неймар, Суарес – вече има общо 103 гола във всички турнири. Интересното е, че само два отбора от топ 5 първенствата в Европа имат толкова или повече попадения колективно – Борусия (Дортмунд) е със 103, а Реал (Мадрид) – 105.

Това бе и четвъртият пореден мач, в който Хетафе не успя да се разпише срещу Барселона.

Резултатът в двубоя бе открит в 8-ата минута, след като Хуан Родригес си вкара автогол. Малко след това, Валаскес спъна в наказателното поле Неймар и съдията веднага посочи бялата точка. Меси се нагърби с изпълнението, но ударът бе слаб и вратарят отрази.

Мунир Ел-Хадади удвои преднината на домакините в 19-ата минута след пас на Лео Меси. Неймар вкара за 3:0 в 32-ата минута, като с асистенция отново се отличи аржентинецът с номер 10. Пет минути преди края на редовното време на първата част Меси вкара красив гол от дистанция, след като бе намерен от Арда Туран.

Неймар вкара втория си гол в 51-ата минута, а крайният резултат бе оформен след още шест минути игра от турския национал Туран.

Комисия настоява стадионът на Атлетико да бъде затворен

Поне за 2 мача заради поведението на феновете в дербито на Мадрид

Обрат: Алаба се възстановява, няма да се отказва

Защитникът на Реал (Мадрид) ще е аут през цялата 2024 година

Франция ще посрещне Израел в Париж

Предстоящият мач от Лигата на нациите ще е на "Стад дьо Франс"

Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс