3. Барса завърши сезона със стил и 100 точки (ВИДЕО)

Барса завърши сезона със стил и 100 точки (ВИДЕО)

Каталунците разбиха Малага с 4:1 на "Камп Ноу"

Шампионът Барселона завърши със стил сезона, след като днес разби състава на Малага с 4:1. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 38-ия, последен кръг на Ла Лига.

С успеха каталунците събраха 100 точки в актива си и дублираха това постижение на Реал (Мадрид) от миналия сезон.

Френският ляв бек Ерик Абидал, за когото това бе последен сезон с екипа на "блаугранас", се появи в игра в 76-ата минута и се сбогува сърдечно с феновете на "Камп Ноу".

Мачът премина изцяло под диктовката на домакините, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута. Тогава Иниеста пусна прострелен пас зад гърба на отбраната на андалусийци, намирайки Педро в пеналта, юношата на Барса подаде вляво за друг сигурен напускащ - Вия, който не сбърка пред опразнената врата - 1:0.

Натискът на Барселона продължи и след този гол и в 13-ата минута Иниеста подаде за Фабрегас пред пеналта, а Сеск с прецизен шут удвои аванса на своите.

Само 120 секунди по-късно резултатът стана класически в полза на "блаугранас". Тогава младият десен бек Мартин Монтойа получи пред наказателното поле на гостите ис десния крак простреляв стража на Малага за 3:0.

Втората част стартира с нов гол за каталунците. В 52-ата минута Иниеста получи от Шави на границата на пеналта и с десния крак покачи на 4:0.

4 минути по-късно Малага съумя да вкара почетен гол, дело на Моралес, който засече с десния крак центриране на Хесус Гамес, оформяйки крайното 1:4.

До края на мача и двата тима имаха някои изгодни ситуации да отбележат, но това не се случи и така Барса финишира този сезон в Ла Лига с актив от 100 точки, изравнявайки това постижение на кръвния враг Реал (Мадрид) от миналата кампания. Съставът на Малага пък завършва с 57 точки, като по-късно днес може да бъде изместен от Бетис, ако "зелено-белите" победят като гости Леванте.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?