3. Барса за пореден път спаси кожата в края (ВИДЕО)

Барса за пореден път спаси кожата в края (ВИДЕО)

Каталунците останаха непобедени след драматичен обрат от 0:2 като гости на Севиля, домакините играха с човек по-малко 20 минути след скандален червен картон

Отборът на Барселона стигна до пълен обрат срещу Севиля в мач от 6-ия кръг на Примера. Каталунците постигнаха драмтичен успех на „Рамон Санчес Писхун” с 3:2, след като изоставаха с 0:2 в началото на второто полувреме.

За пореден път през този сезон блаугранас се спасиха в последните минути след като изоставаха в резултата.

След по-добра игра през първата част домакините откриха резултата в 26-ата минута чрез Пьотър Троховски. Три минути след почивката Алваро Негредо удвои преднината на севилци, но Сеск Фабрегас върна едно попадение в 53-ата минута, с което остави жива интригата в двубоя.

В 72-ата минута Севиля остана с човек по-малко, след като Гари Медел получи директен червен картон за доста спорен удар без топка срещу Сеск Фабрегас. Халфът на Барселона се затича към чилиеца, в опит да измъкне топката от ръцете му.  Двамата се блъснаха предизвикателно и след очевидно преиграване Сеск се хвана за лиецето, а реферът извади червения картон.

Останали с човек повече на терена каталунците вдигнаха осезаемо оборотите и имаха смазващо предимство във владението на топката.

Три минути преди края на срещата Меси изведе Фабрегас в коридор и останал очи в очи със стража на домакините, халфът технично го преодоля за 2:2.

Във втората минута от даденото 5-минутно продължение след двойно подаване между Меси и Давид Вия, последният се озова на чиста позиция и нямаше право да сбърка, носейки пълния комплект от три точки в актива на своя тим.

По този начин Барселона запази лидерската си позиция и остава непобеден в шампиона с 18 точки от 6 мача. За тима на Севиля пък това бе първо поражение, което  му отрежда пето място с 11 пункта.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман