3. Барса взе комфортен аванс в първия мач от Суперкупата, но плати с две контузии (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона победи с 2:0 като гост Севиля и очаква уверено реваншa в четвъртък

Барселона победи Севиля в първия мач отдуела за Суперкупата на Испания с 2:0 на "Рамон Санчес Писхуан" и постигна добър аванс преди реванша на Камп Ноу.

Въпреки победата, в лагера на шампионите останаха със смесени чувства, тъй като Жереми Матиьо и Андрес Иниеста напуснаха терена с контузии, като все още не е ясно колко сериозни са проблемите им.

Срещата започна с по-добра игра от страна на Барселона. Още в 6-та минута Меси комбинира добре със Суарес, като последният отправи силен удар в очертанията, който бе спасен от Рико.

Севиля създадоха първото си опасно положение чак в 17-та минута с удар извън очертанията на вратата от страна на Серхио Ескудеро. В 27-та минута Жереми Матьо беше принудително заменен от Луис Енрике поради контузия и на негово място влезе новото попълнение Лука Дин.

Неприятностите за испанския специалист не свършиха там и само девет минути по-късно, още един футболист напусна с физически проблеми. Това беше Андрес Иниеста, който бе заменен от Денис Суарес.

След почивката Хироши Кийотаке стреля неточно към Клаудио Браво, а Луис Суарес също пробва късмета си, но отново Рико се намеси добре.

В 54-та минута обаче уругваецът не сгреши след страхотна атака с марката „Барса“. Денис Суарес намери Арда Туран с прекрасен извеждащ пас зад защитата, халфът свали с гърди към деветката на „блаугранас“ и топката се оплете в мрежата за 1:0.

Луис Енрике направи първата си и последна смяна по негово желание в 77-та минута, когато Арда Туран отстъпи мястото си на Мунир. Само две минути след това Васкес удари Меси с лакът в лицето, но се размина само с жълт картон.

В 80-та минута резервата Мунир вкара второто попадение в мача. Младокът бе изведен от Лео Меси и реализира хладнокръвно срещу Рико.

След второто попадение, Барселона установи пълен контрол и задържаше повече топката. В 90-та минута Меси беше оставен да напредне бързо към наказателното поле и стреля, но вратарят на Севиля успя да улови.

Така преди реванша в четвъртък в Каталуния, Барса са по-близо до своята 12-та Суперкупа на страната.

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?