3. Барса твори изкуство при 6:1 над Хетафе (ВИДЕО)

Барса твори изкуство при 6:1 над Хетафе (ВИДЕО)

Шестима различни голмайстори и страхотна игра на "Ноу Камп", Барса се откъсна с 12 точки на върха

Барселона разпиля Хетафе за 6:1 на „Ноу Камп” в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Алексис Санчес и Лео Меси дадоха ранен аванс на каталунците, а Давид Вия, резервата Тейо, Иниеста и Пике добавиха още 4 попадения след почивката. Алваро вкара почетен гол за гостите след грешка на Алба.

„Блаугранас” дадоха почивка на Бускетс, Масчерано, Фабрегас и Дани Алвеш, който се появи на почивката. Меси вкара един и даде две асистенции, а Иниеста вкара и подаде за още едно попадение.

Барселона не бе играл в толкова ранен час мач от първенството от далечната 1965 година, но това не попречи на тима да покаже класа. Каталунците имаха 11 победи в последните си 12 мача у дома.

Ранният натиск на домакините се оказа непосилна задача за Хетафе и Барса вкара две бързи попадения до 13-ата минута.

Андрес Иниеста пусна гениален пас за Алексис Санчес в 6-ата минута, чилиецът овладя и простреля вратаря Кодина за 1:0 с първия си гол в Ла Лига този сезон.

Иниеста бе архитект и на второто попадение. Той намери с фалц Тиаго Алкантара, халфът спря топката за Лео Меси, който с едно докосване прати в долния десен ъгъл за 2:0.

Меси и Вия направиха красиво двойно, а после Меси не можа да уцели топката при опит за атрактивна задна ножица. Хетафе не успяваше да излезе от своята половина и беше буквално смачкан от каталунската преса.

Алексис намери в 31-ата минута Меси, който веднага шутира, но този път гредата спаси гостите. Меси и Вия пак развинтиха защитата, но ударът с глава на Меси мина над целта.

Адриано получи неприятен удар през първата част и бе заменен на почивката от Дани Алвеш.

Барса направи резултата класически в 58-ата минута. Жорди Алба направи пробив на левия фланг и достави чудесно центриране за Давид Вия, а рекордьорът по голове за Испания с левия крак опъна мрежата за 3:0.

11 минути преди края Меси видя резервата Тейо на фланга, а младият нападател с прецизен шут в долния десен ъгъл покачи на 4:0.

Барса подари почетен гол на гостите от мадридското предградие. Жорди Алба върна много леко с глава за Виктор Валдес, Алваро пресече и матира стража за 4:1.

Меси с глава нямаше късмет и топката мина на сантиметри от гредата след центриране на Дани Алвеш.

В последните секунди Барса вкара нови два бързи гола. Меси си поигра със защитата, ударът му бе блокиран, но Иниеста намери далечния ъгъл за 5:1.

В добавеното време Тиаго избегна засадата, овладя на гърди и без излишен егоизъм пусна за Жерар Пике на празна врата – 6:1 и край на мача.

Барселона води в класирането с 62 точки, на 12 пред Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко, и на 16 пред Реал Мадрид. Хетафе остава 12-ти с 29.