3. Барса спечели „Ел Класико” с гол на Неймар и шедьовър на Санчес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса спечели „Ел Класико” с гол на Неймар и шедьовър на Санчес (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид отстъпи с 1:2 на „Ноу Камп”

Барселона постигна първата си победа за първенство над големия съперник Реал (Мадрид) от месец декември на 2011 година, след като се наложи с 2:1 у дома в мач от десетия кръг на „Ла Лига”.

С успеха си шампионите на Испания се приближиха само на 5 победи до големия съперник в общата статистика на „Ел Класико”, а освен това затвърдиха първата си позиция в класирането.

Двамата треньори предложиха по една тактическа изненада, тъй като в средата на халфовата линия на Реал Мадрид действаше Серхио Буксетс, а голямата звезда на Барселона Лионел Меси бе изнесен на фланга.

За наставниците това бе първо „Ел Класико”, като същото важи и за започналите като титуляри Неймар и Гарет Бейл. Бразилецът бе сред най-добрите на терена, докато уелсецът изигра много слаб мач и напълно логично бе заменен след час игра от Карим Бензема.

В стартовия състав на Реал Мадрид започна и друга лятна покупка – Даниел Карвахал, който замени на десния бек далеч по-опитния Арвало Арбеола.

Първото полувреме на срещата, играна пред 98 761 зрители на „Ноу Камп”, започна и премина с териториален превес на Барселона.

Каталунците започнаха по-концентрирано и удар на Меси в 11-ата минута се отби в Пепе, но после Неймар не успя да стигне до топката. Малко по-късно шут на бразилеца бе спасен от Диего Лопес, но в 19-ата минута испанският страж бе безпомощен.

Тогава Иниеста изведе с хитър пас Неймар зад гърба на отбраната, а след един финт бразилският национал отправи удар по диагонала, който рикошира в Карвахал и Пепе, а после спря в мрежата – 1:0.

Веднага след това Лео Меси бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му от малък ъгъл не бе точен и излезе в аут.

Реал успя да отговори чак в 43-ата минута, когато осъществи една от малкото си смислени атаки през първата част. Кристиано Роналдо напредна по левия фланг и центрира към наказателното поле, където Пике пропусна топката и докато Виктор Валдес се опитваше да я улови, тя срещна ръката на падналия Адриано, но претенциите за дузпа на гостите останаха неуважени от съдията.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на домакините, а веднага след нея те се опитаха да удвоят аванса си и бяха близо до това в 55-ата минута. Тогава Неймар отправи хубав удар от въздуха, но Диего Лопес спаси.

Малко по-късно Иниеста се засуети при изнасянето на една топка и тя стигна до Кристиано Роналдо, който от шутира мощно, но Виктор Валдес изби в корнер.

Тук някъде Карло Анчелоти разбра, че без промени отборът му трудно ще стигне до нещо и замени Рамос и Бейл с Иляраменди и Бензема.

Това даде резултат и в 71-ата минута Кристиано Роналдо бе повален от Хавиер Масчерано в наказателното поле, но въпреки бурните му протести дузпа не последва, а секунди по-късно Карим Бензема разтресе вратата на домакините с мощен шут в напречната греда от 30-ина метра.

Херардо Мартино отговори също с две рокади и на терена се появиха Алексис Санчес и Алекс Сонг, заменили съответно Сеск Фабрегас и Андрес Иниеста.

Това се оказа и решителният момент в мача, защото чилиецът се оказа печелившият джокер в мача. Санчес бе престоял на терена по-малко от 10 минути, когато бе изведен в коридор между централните защитници на гостите от Неймар, след което се спря и пред погледа на Рафаел Варан от над 20 метра прехвърли изключително технично Диего Лопеш – 2:0.

Това на практика сложи точка на спора, защото след второто попадение на Барселона настроението, а и вярата на Реал Мадрид изчезнаха.

В заключителните минути на мача Неймар бе заменен от Педро, за да обере аплодисментите на публиката, а Даниел Алвеш имаше шанс да направи победата на Барса класическа, но от близка дистанция стреля право в тялото на Лопеш.

В първата минута на добавеното време обаче Роналдо изведе отлично Хесе и резервата успя да промуши топката под плонжа на Валдес, оформяйки крайното 1:2 с дебютното си попадение в „Ел Класико”.

Така или иначе обаче за повече нямаше време и каталунците си заслужиха трите точки с 20-ата си последователна победа у дома в Примера.

С тях те събраха 28 и останаха лидери във временното класиране, на 6 пред „Белия балер” и на 4 пред втория Атлетико Мадрид преди домакинството на „дюшекчиите” срещу Бетис.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига