3. Барса се справи и със Севиля (ВИДЕО)

Барса се справи и със Севиля (ВИДЕО)

Каталунците вече имат осем точки аванс на върха

Барселона победи Севиля с 2:1 в двубой от 26-и кръг на Примера дивисион и така има аванс от осем точки на върха в шампионата. Момчетата на Луис Енрике вече са без загуба в 34 срещи.

Любопитното е, че тъкмо Севиля е последният отбор побеждавал каталунците за първенство - това се случи през октомври.

В самото начало Клаудио Браво направи добо спасяване, а в 13-ата минута Барса създаде първата си реална ситуация за гол. Тогава първо Коке прати топката към гредата на собствената си врата, а след него и Суарес разстресе напречната.

Иначе двубоят не започна добре за домакините. В 20-ата минута Витоло откри за Севиля след центриране на Тремулинас.

Десет по-късно Барса възстанови равенството с чудесно изпълнение на Лео Меси от свободен удар. Интересното е, че аржентинецът вече има 25 гола срещу Севиля.

През второто полувреме отново Луис Суарес бе в основата на втория гол. След корнер той отклони към Пике, който на празна врата реализира за 2:1.

Вратарят на Барса Клаудио Браво спаси победата като успя да направи чудесно спасяване с крак след удар на Кевин Гамейро.

До края Бускетс от Барса и Стивън Н`Зонзи от Севиля не успяха да реализират от удобни ситуации.

Така Севиля остава без победа като гост през сезона. В следващия кръг на Барса, който вече е с осем поредни победи като домакин, предстои да гостува на Райо Валекано.

От своя страна Лео Меси пък вече има 33 гола от началото на сезона 17 асистенции.