3. Барса съсипа Еспаньол, Меси с хеттрик (ВИДЕО)

Барса съсипа Еспаньол, Меси с хеттрик (ВИДЕО)

За 42-и път в кариерата си аржентинецът вкарва 3 гола в един мач

Лионел Меси вкара три гола за успеха на Барселона с 5:0 срещу Еспаньол. По един гол добавиха Жерар Пике и Луис Суарес.

Дебют за каталунците направи най-скъпият играч в историята на клуба, а благоарение на издънката на Реал (Мадрид) Барса вече има 4 точки аванс пред вечния враг.

Меси и компания си свърши своята работата още през първото полувреме. Първият гол на аржентинеца падна в 26-ата минута. Иван Ракитич пусна остър пас към аржентинеца, който преодоля защитник и реализира хладнокръвно. Повторенията обаче показаха, че Меси е бил в засада. Въпреки това голът беше зачетен.

Малко след това Лео се разписа за втори път. Жорди Алба настигна топката на аутлинията и я подаде към аржентинеца, който с шпагат успя да отбеляза за  2:0.

След почивката каталунците продължиха да владеят инициативата. В 67-ата минута Алба отново намери Меси в наказателното поле на Еспаньол и резултатът не закъсня - 3:0 и хеттрик за аржентинеца.

За 42-и път Меси бележи 3 гола в един мач.

В 87-та минута Барса вкара 4-ти гол. Иван Ракитич записа втората си асистенция в мача, след като центрира от ъглов удар, а Жерард Пике с глава простреля Пау Лопес за четвърти път. Малко след това Дембеле асистира за гола на Луис Суарес при светкавична контраатака на каталунците.