3. Барса пак шамароса Реал на "Бернабеу" и капарира титлата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Барса пак шамароса Реал на "Бернабеу" и капарира титлата (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ракитич донесе победата, каталунците поведоха на "вечния враг" с 12 точки

Във второто Ел Класико в рамките на четири дни Барселона отново излезе победител, след като победи с минималното 1:0 Реал (Мадрид), този път в мач от испанската Ла Лига.

Гол на Иван Ракитич в 27-та минута донесе ценните три точки на "каталунците", които увеличиха преднината си на върха на 10 точки и на практика сложиха ръце върху титлата в Испания.

Загубата на "белия балет" тази вечер беше четвърта поредна като домакин на Барселона в първенството. Последният шампионатен успех на Реал срещу "блаугранас" в Мадрид датира чак от 25-ти октомври 2014г. и победа с 3:1

Срещата пред близо 80 хиляди на "Бернабеу" започна равностойно и за двата отбора, като първата по-сериозна възможност се откри пред Карим Бензема в 10-та минута, когато удар на французина по диагонал мина встрани.

Малко по-късно Тони Кроос стреля от дистанция право в ръцете на Тер Щеген. Постепенно Барселона иззе инициативата и в 19-та минута Лео Меси стреля покрай вратата, а в 26-та минута се стигна и до попадението на гостите, след като Иван Ракитич бе изведен в коридор в наказателното поле и от малък ъгъл прехвърли технично Куртоа за 1:0.

Oколо 40-та минута Барселона отново подложи домакините на натиск, като първо Меси стреля неточно, а след това Суарес накара Куртоа да се намесва с върха на пръстите си при удар от дъгата на наказателното поле.

Полувремето пък завърши с два удара на Винисиус и Лука Модрич, които не попаднаха в очертанията на вратата на Тер Щеген.

Втората част започна по-добре за Реал (Мадрид), които видимо искаха бързо да върнат гола пасив. В 56-та Винисиус стреля неточно, а след това Усман Дембеле отвърна със същото в другия край на терена. След точно час игра отново Винисиус успя да навърже няколко души в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран с тяло от бранител на Барса.

В 70-та минута Меси изведе Дембеле на скорост и французинът веднага отправи изстрел по диагонала, който мина на сантиметри от страничната греда.

В следващите минути Барселона успя да задържа атаките на Реал (Мадрид) на безопасна дистанция от вратата си и така не се стигна до нито един опасен изстрел по посока на Тер Щеген. Три минути преди края на редовното време Карим Бензема стреля от дистанция, но стражът на гостите спаси без проблем.

Фелипе Коутиньо имаше отличен шанс да сложи точка на спора с гол във втората минута на продълженията, но опит да прехвърли Куртоа от близко разстояние не успя и белгиецът спаси. Малко след това Меси получи на дъгата и се опита да завърти топката в горния ляв ъгъл на Реал, но изстрелът му профуча покрай вратата.

Така Барселона вече е с 60 точки на върха в Ла Лига - на цели 10 от Атлетико (Мадрид), които са с мач по-малко и на 12 пред Реал (Мадрид).

Реал (Мадрид) - Барселона 0:1
0:1 Ракитич '27

Стартови състави:

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Регилон, Серхио Рамос, Каземиро, Лука Модрич, Тони Кроос, Жуниор Винисиус, Гарет Бейл, Карим Бензема;

Барселона: Марк-Андре Тер Стеген, Жорди Алба, Жерар Пике, Клеман Ленгле, Серхи Роберто, Иван Ракитич, Серхио Бускетс,Артур Мело, Лео Меси, Луис Суарес, Усман Дембеле.