3. Барса може и без Меси, шампионите обърнаха Атлетико с 10 души (ВИДЕО)

Барса може и без Меси, шампионите обърнаха Атлетико с 10 души (ВИДЕО)

Новият испански шампион размина "дюшекчиите" с 2:1 в Мадрид

Новият шампион на Испания Барселона направи късен обрат и победи Атлетико Мадрид с 2:1 в 36-ия кръг на Примера дивисион. И трите гола паднаха след почивката, когато Фалкао изведе напред „дюшекчиите”, а Алексис Санчес и автогол на Габи стигнаха на Барса за обрата.
Късно снощи Реал Мадрид сдаде титлата официално на каталунците след 1:1 с градския съперник на Барса – Еспаньол.

Тази вечер на „Висенте Калдерон” отборът на Тито Виланова беше посрещнат със шпалир от съперника в столицата по повод 22-ата титла на Испания.

Първата част не предложи почти нищо любопитно.

Фалкао стреля слабо в ръцете на Пинто, а Сеск се размина с хубав пак на Иниеста зад защитата. Диего Годин засече центриране от корнер на сантиметри от грешната страна на гредата.

Адриан също прати с шут покрай целта, а двата отбора играеха сякаш се срещат в предсезонна контрола и не си даваха много зор.

Дани Алвеш се контузи в края на първата част и на терена влезе Марк Бартра. Тейо сложи край на първата част с пропуск след фалцов удар.

Втората част бе коренно различна и донесе силни емоции по трибуните.

Барса започна по-активно, но Атлетико поведе 6 минути след паузата с точен удар на головата машина Радамел Фалкао. Габи пусна за колумбиеца и Фалкао прати в долния десен ъгъл – 1:0.

Барса натискаше, а Вия и Бускетс се появиха на местата на Адриано и Алекс Сонг.

Меси получи лека травма, и напусна терена. Барса нямаше право на повече смени и доигра мача с 10 души. С човек по-малко и без голямата си звезда, Барса успя да обърне мача и показа шампионски дух.

Алексис Санчес проби през центъра, направи двойно подаване с Фабрегас и намери долния десен ъгъл за 1:1 в 72-ата минута. Чилиецът получи жълт картон, защото си свали фланелката, а посланията под нея бяха за неговата майка. В Испания днес отбелязват Деня на майката по подобие на нашия 8 март.

Барса стигна до победен гол с много късмет 10 минути преди края. Тейо стигна до аутлинията и върна за Вия, който стреля ужасно, но топката рикошира в крака на Габи и матира безпомощния Куртоа за 1:2.

С човек по-малко и без Меси, каталунците обърнаха мача пред 43 000 зрители на „Висенте Калдерон”, а викове „Шампиони, шампиони!” от гостуващата агитка огласиха Мадрид.
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?