3. Барса би Еспаньол в дербито на Каталуня и е на 3 точки от кота "100" (ВИДЕО)

Барса би Еспаньол в дербито на Каталуня и е на 3 точки от кота "100" (ВИДЕО)

Райо надви Хетафе с 2:0 в мач без особено значение

Шампионът Барселона продължава да преследва рекорда на Реал (Мадрид) от 100 точки през миналия сезон в първенството, след като тази вечер победи с 2:0 градския съперник Еспаньол. Срещата се игра на стадион "Корнея Ел Прат" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на Ла Лига.

В отсъствието на голямата си звезда Лионел Меси и без Шави, който се появи чак в 84-ата минута, "блаугранас" владееха инициативата срещу "папагалчетата", които завършиха двубоя с 10 човека след 2 жълти картона на Уакасо, получени само за секунди.

Още в 13-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Вия намери Санчес на изгодна позиция, чилиецът си освободи място за удар с десния крак се разписа за 1:0.

Веднага след гола Раул Родригес опита далечен удар, който обаче бе неточен. В 33-ата минута пък Валдес трябваше да се намесва след шут на Колото.

В предната атака пък "блаугранас" бяха на косъм от удвояване на аванса си, ала изстрел на Фабрегас срещна гредата.

През втората част домакините започнаха с неточен удар на Стуани, а Барса отвърна с пропуски на Фабрегас и Вия.

Като цяло обаче положенията през тази втора част не бяха никак много, а в 64-ата минута Валдес спаси единствения точен удар на домакините, дело на Виктор.

В 80-ата минута пък Уакасо извърши нарушение, за което получи жълт картон, но след това протестира бурно и реферът му извади нов такъв и го прати преждевременно под душовете.

В 86-ата минута пък Педро сложи точка на спора, след като бе изведен на чиста позиция от влезлия само 2 минути по-рано Шави и с десния крак оформи крайното 2:0.

След успеха отборът на Барселона 1-и с 97 точки, на цели 15 пред 2-ия Реал (Мадрид). Еспаньол пък е 12-и с 44 точки.

В друг мач от този 37-и кръг на Ла Лига, Райо Валекано би Хетафе като гост с 2:1.

Домакините излязоха първи напред в резултата чрез Рафа в 48-ата минута, но след това допуснаха пълен обрат. Домингес възстанови статуквото в 53-ата минут, а крайното 2:1 стана факт след автогол на Диего Кастро.

След успеха Райо е 8-и с 52 точки, а Хетафе 10-и 47 точки.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?