Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Айнтрахт се върна на победния път в германската футболна Бундеслига в най-подходящия момент.

След 4 мача без успех тимът от Франкфурт постигна домакински обрат до 3:1 първия мач от XXX кръг срещу Аугсбург.

Двубоят бе пряка битка за 6-ото място, което дава право на участие в евротурнирите догодина и се превърна в своеобразен реванш за Айнтрахт за поражението с 1:2 по-рано през сезона.

В петък вечер гостите откриха резултата чрез Рубен Варгас в 13-ата минута, но след паузата домакините решиха всичко с 2 бързи попадения.

Фарес Шайби изравни в 55-ата минута, а в 61-ата Уго Екитик оформи обрата, докато крайното 3:1 стана факт в 6-ата минута на добавеното време, когато точен бе Омар Мармуш.

След него Айнтрахт запази 6-ата позиция като вече има 45 точки, с 6 повече от 7-ия Аугсбург.