Атлетико (Мадрид) се върна към победите и надделя над Алмерия (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" стигнаха до успех с 2:1 у дома

Атлетико Мадрид спечели с 2:1 домакинството си на Алмерия от 16-ия кръг на Ла Лига. Само преди дни „дюшекчиите“ паднаха с 0:1 от Барселона, но бойкият тим на Диего Симеоне веднага се върна на правия път.

Точни за успеха бяха Алваро Мората и Анхел Кореа. За Алмерия единственото попадение реализира Лео Баптища. Силите на гостите обаче не стигнаха за нещо повече в мача.

Атлетико се изравни по точки с Барса. Двата отбора са с по 35, на 4 зад Жирона и на 5 зад Реал Мадрид. Алмерия остава на дъното с едва 4 точки.

Още в 6-ата минута Атлетико успя да отбележи. Антоан Гризман завърши стойностна атака, но след намеса на ВАР попадението му беше отменено заради засада.

Десет минути по-късно нищо не можеше да спаси Алмерия. Домакините излязоха напред в резултата. Алваро Мората се измъкна от противниковата защита, за да се озове сам срещу вратаря. Испанският национал не пропусна да се разпише – 1:0.

В средата на първата част мадридчани нанесоха втори удар по съперника. Маркос Йоренте асистира на Анхел Кореа, който се възползва.

До почивката двата тима имаха по един добър шанс за гол, но до промяна на резултата така и не стигна.

След почивката Ян Облак продължи да има много работа. Словенецът успя спаси каквото можа, но в 62-рата минута беше безпомощен. Лео Баптищао го матира със страхотен шут.

В 79-ата минута бразилецът получи златен шанс да възстанови равенството. Ян Онлак този път обаче съумя да го неутрализира.

До края Атлетико съхрани крехкия си аванс, за да се поздрави със спечелването на три точки.

В следващия кръг от Ла Лига Атлетико Мадрид гостува на Атлетик Билбао, докато Алмерия посреща Майорка.