3. Аталанта сгази Салернитана за полувреме (ВИДЕО)

Аталанта сгази Салернитана за полувреме (ВИДЕО)

Пълен обрат в Бергамо след почивката

Аталанта сгази Салернитана за полувреме  (ВИДЕО)

Аталанта страда едно полувреме срещу Салернитана, след което осъществи пълен обрат за 4:1 в последен мач от 16 кръг на Серия А.

В Бергамо сензацията бе на 45 минути отстояние, след което тимът на Джан Пиеро Гасперини вдигна оборотите и значително подобри мерника си срещу последния в класирането. Резултатът бе открит рано, след като центриране от статично положение на ветерана Антонио Кандрева намери Лоренцо Пирола, който засече топката и в 10-ата минута даде аванс на отбора, воден от Филипо Индзаги.

Изненадващо, преднината на клуба от Салерно се задържа да почивката, но със самото подновяване на двубоя резултатът бе изравнен. В 47-ата минута след центриране от корнер звездата на бергамаските Луис Муриел засече от воле и изравни. Пет минути по-късно Аталанта осъществи и пълния обрат, когато Адемола Лукман сервира топката за Марио Пашалич, който с удар от близко разстояние прати топката в мрежата.

Второто попадение видимо пречупи гостите, които се сринаха и до края на мача не успяха да се съвземат. 7 минути преди края играещият под наем от Милан Шарл де Кетеларе вкара за 3:1 след бърза атака на домакините. А белгиецът асистира на Алексей Миранчук за крайното 4:1.

В класирането вече е в топ 8 с 23 точки, докато Салернитана е плътно на дъното с един успех и само 8 пункта.