Арсенал пак се препъна, остави Сити близо до върха (ВИДЕО)

Дебютен гол на Тросар не помогна на "топчиите" за успех

Арсенал допусна втора поредна грешна стъпка в битката за титлата във Висшата лига след като завърши 1:1 при домакинството си на Брентфорд. Преди седмица "топчиите" загубиха от Евертън и така разликата им от втория Манчестър Сити се скъси до шест точки.

"Артилеристите" можеха да се окажат в ролята на догонващи още в 5-ата минута, когато Рико Хенри от чудесна позиция шутира в аут. Отговорът на Арсенал не закъсня и три минути по-късно Йодегаард с гросмайсторски пас изведе Мартинели в наказателното поле, но вратарят на Брентфорд предвидливо скъси дистанцията и изби в ъглов удар. В 11-ата минута Браян Мбемо прати топката зад гърба на Рамсдейл, но попадението не бе зачетено заради нарушение на нападателя срещу защитника на домакините Габриел Магаляеш. Добро взаимодействие между Йодегаард и Букайо Сака в 15-ата минута донесе много проблеми за отбраната на "пчеличките", който с общи усилия се справи.

Гредата спаси Арсенал от сигурен гол в 25-ата минута. Отличен пробив на Мбемо отляво завърши с отлично центриране към нахлуващия в наказателното поле Тони, който шутира без забавяне, но топката срещна лявата греда на вратата на Рамсдейл. Две минути преди почивката пред Мартинели се откри страхотен шанс, но изстрелът му прелетя над вратата.

"Артилеристите" влязоха доста по-активно във второто полувреме и още в 47-ата минута Букайо Сака можеше да открие, но Давид Рая внимаваше и изби удара му. Стражът на Брентфорд се намеси отлично и при дигонален шут на Йодегаард 4 минути по-късно. В 56-ата минута Салиба загуби топката пред своята врата  и грешката му можеше да струва скъпо на Арсенал, ако Тони беше намерил целта.

Резултатът бе открит в 66-ата минута от Леандро Тросар, който се разписа само четири минути след влизането си в игра. Йодегаард изведе на десния фланг Сака, който се пребори с бранител на съперника и пусна страхотно успоредно центриране към Тросар на далечната греда. За белгиеца остана само да подложи крак и да прати топката в мрежата за 1:0.

Не бяха изминали и осем минути, когато Брентфорд наказа пасивната игра на "артилеристите" в тяхното наказателно поле. На три пъти "пчеличките" спечелиха въздушни двубои, за да стигне топката до Айвън Тони, който отблизо с глава направи 1:1.

След първоначалното стъписване домакините натиснаха и се настаниха трайно в половината на съперника, но трудно намираха правилния път към вратата на Давид Рая.

Така Арсенал събра 51 точки на върха - на шест пред втория Манчестър Сити, докато Брентфорд е вече осми с 34 пункта.