3. Алегри започна с победа в Ювентус (ВИДЕО)

Алегри започна с победа в Ювентус (ВИДЕО)

Шампионите победиха Киево с 1:0 в първия кръг на Серия А, а удариха и три греди

Шампионът Ювентус откри новия сезон в Серия А с минимален успех като гост на Киево. „Бианконерите” имаха тотален превес в официалния дебют на новия наставник Масимилиано Алегри, но на три пъти удариха гредите, а победният гол бе дело на Мартин Касерес след корнер още в 6-ата минута.

Пирло, Мората и Бардзали бяха контузени, Киелини наказан, а Джовинко страдаше от грип. Това даде шанс на 18-годишния Кингсли Коман да направи дебют още в първия кръг в атаката на Юве след трансфера от ПСЖ през лятото.

„Старата госпожа” изпусна да поведе още в 32-ата секунда и Тевес стреля неточно. Голът обаче не закъсня. Тевес центрира от корнер, вратарят Барди увисна и на втора греда Касерес с глава промуши зад голлинията от почти невъзможен ъгъл след лек рикошет от бранителя Бираги. Това бе първи гол за уругвайския бранител от октомври 2012-а насам.

После късметът обърна гръб на Ювентус. Артуро Видал, който изненадващо започна титуляр след проблемите с контузия, на два пъти стреля отблизо и вторият път ритна от паднало положение, а Сезар изчисти от голлинията. При последвалия корнер Видал насочи с плонж право в дясната греда.

Коман тества ръкавиците на Барди с мощен шут, а Тевес нацели напречната греда след добро ниско центриране на Лихщайнер.

Секунди по-късно Касерес засече нов корнер и падащият му лист с глава намери отново напречната греда – за трети път.

Ювентус натискаше и през втората част, а пропуските продължиха. Коман прати малко над вратата, Касерес бе блокиран от защитник от 5-6 метра. Йоренте се появи като резерва на мястото на Коман и почти веднага можеше да отбележи, но вратарят изби с пръсти ударът му с глава. Сезар изчисти точно пред Йоренте току пред голлинията.

Киево нямаше чисто положение цял мач, но в 76-ата минута получи такова и само намесата на Буфон спаси шампиона. Огбона блокира удар на Палоски, топката попадна в краката на Макси Лопес, който шутира отблизо, но Буфон като хокеен вратар затвори пътя и спаси.

Удари на Тевес и Погба в края само бяха изгледани от вратаря, но топката така и не пожела за втори път да влезе в мрежата на Киево.

На 14 септември Ювентус е домакин на Удинезе.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори