Албания отива на Евро 2024 (ВИДЕО)

1:1 в Кишинев се оказа додтатъчен за тима на Силвиньо

Албания си осигури място на финалите на Европейското първенство в Германия през 2024 година. Тимът на Силвиньо грабна пръв билет за големия форум при все, че е в група с отбори като Чехия и Полша.

Това стана факт, след като двуглавият орел завърши като гост наравно 1:1 с Молдова в група "Е“.

Сокол Чикалеши от дузпа в 25-ата минута даде преднина за гостите. Преднината се задържа почти до края на редовното време, когато  Владислав Бабогло в 87-ата минута възстанови равенството, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на гостите.

Преди последните мачове в групата Албания е лидер, като има три точки аванс пред Чехия, които са с мач по-малко. Трети е Молдова, на четири точки зад Албания. Четвъртата позиция еи на Полша, която е с равен актив с Молдова.