3. 4-звезден Кристиано Роналдо унищожи Елче - 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

4-звезден Кристиано Роналдо унищожи Елче - 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид навлиза в убийствена форма преди мача с Лудогорец, вкара 18 гола за седмица, от които 8 са на Роналдо

Кристиано Роналдо и Реал Мадрид навлизат в страховита форма преди мача с Лудогорец на 1 октомври на „Васил Левски”. Тази вечер европейският шампион разгроми Елче с 5:1 пред над 63 000 зрители на „Сантяго Бернабеу” с 4 гола на Кристиано Роналдо в първи мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Бившият играч на Левски Гари Родригес започна като титуляр за Елче и игра до 78-ата минута.

Съдията Клос Гомес леко помрачи зрелището като свири цели три дузпи, а едната за нарушение срещу Марсело беше напълно измислена, защото бразилецът се хвърли на земята без контакт със съперник. Кристиано Роналдо вкара безкомпромисно и двата 11-метрови удара с тупалки в паяжината на вратата, наниза още два пъти, а Гарет Бейл беше автор на първото попадение за „белия балет”.

Реал навлиза във форма, в която едва ли някой иска да среща звездите на тима. Само в рамките на една седмица от миналия вторник досега „кралете” отбелязаха общо 18 гола (5:1 срещу Базел и Елче с едно смазващо 8:2 над Ла Коруня между двата мача). Само в тези три мача Кристиано Роналдо заби цели 8 пъти, а срещу Елче вкара общо 28-ия си хеттрик в своята кариера.

Тази вечер Анчелоти заложи на интересна тактика без чист нападател и пусна карето Иско, Бейл, Роналдо, Хамес. Публиката на „Бернабеу” пък аплодира решението Кейлор Навас да започне като титуляр след срива на отношенията между феновете и Икер Касияс, който на няколко пъти беше освиркан.

Тони Кроос първи беше близо до попадение, но прати леко встрани. Съдията започна с аномалиите още в 14-ата минута и даде дузпа за Елче при опит на Кристиано Роналдо да изчисти топката от собственото наказателно поле. Португалецът закачи бедрото на Москера и реферът хвърли всички в недоумение като даде наказателен удар. Еду Албакар превърна дузпата в гол и Елче поведе.

Сантиметри разделиха Албакар от нов гол от пряк свободен удар, но това само ядоса Реал Мадрид. След 20 минути Хамес Родригес центрира отдясно, Бейл изпревари прекия си пазач и на първа греда засече с глава за 1:1 с гол номр 3 000 за Реал Мадрид в Примера на своя "Сантяго Бернабеу".

В 26-ата минута съдията реши да връща за „леката” дузпа и даде несъществуваща такава за Реал. Марсело се строполи на земята без контакт с Москера, който спечели първата дузпа, и този път Реал получи шанс от бялата точка. Кристиано Роналдо вкара неспасяемо в горния десен ъгъл за пълния обрат – 2:1.

4 минути по-късно Марсело центрира и Роналдо вкара копие на гола си срещу Депортиво, забивайки с глава ниско в ъгъла за 3:1.
От тук насетне Реал сякаш си взе почивка в мача и свали темпото, а положенията пред двете врати секнаха.

Едва в края Хавиер Ернандес замени Хамес и това раздвижи атаката. 11 минути преди края Бейл изведе Роналдо с пас през центъра, а Пашалич събори Кристиано за трета дузпа в мача. Португалецът оформи своя хеттрик с топовен шут в горния ляв ъгъл – хеттрик и 4:1.

В секундите преди края остана време Бейл да пусне нов пас през центъра за Роналдо, който овладя с едно докосване и с второто пусна по земя покрай вратаря Ману и завърши разгрома с четвъртия си гол в мача – 5:1.

Преди останалите мачове от кръга Реал Мадрид изравни Валенсия и Севиля на второто място с 10 точки, лидер е Барселона с 12 и мач по-малко.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм