Албания измъкна 2:2 срещу Хърватия, Джазула от грешник в герой (ВИДЕО)

Албанците отново откриха резултата, но останаха с празни ръце

Хърватия направи втора поредна грешна стъпка на Евро 2024, след като изпусна спечелен мач в 95-та минута и завърши 2:2 срещу аутсайдера в група "В" - Албания. Албанците за втори пореден мач поведоха първи, но допуснаха два гола както и при поражението срещу Италия със същия резултат. Този път обаче те успяха да измъкнат равния в добавеното време на сблъсъка.

В началните минути на срещата хърватите бяха по-активният отбор на терена, но албанците удариха първи.

В 11-ата минута Ясир Асани центрира в наказателното поле, където Казим Лачи с глава успя да насочи топката във вратата на Доминик Ливакович.

В 29-ата минута Елсед Хисай стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Две минути след това Ливакович се намеси много добре при изстрел на Аслани, който бе оставен сам срещу хърватския страж.

Томас Стракоша се справи с изстрел на Матео Ковачич в 53-ата минута. В следващите минути "ватрените" все повече затягаха обръча около наказателното поле на Албания, но без успех.

В 74-ата минута Хърватия се върна в мача. Андрей Крамарич прекара топката през краката на Хисай, за да я прати във вратата на Стракоша за 1:1.

Само минута след това хърватите имаха нов добър шанс, но Будимир и Пашалич не успяха да нанесат решителен удар, а Стракоша се справи с опасността.

В 76-ата минута момчетата на Златко Далич стигнаха до обрата. Анте Будимир върна към Лука Сушич, който отправи удар, който бе блокиран, но след това топката се отби във влезлия като резерва Клаус Джазула и влетя в мрежата на Стракоша за 2:1.

В петата минута на продължението обаче Албания стигна до заслужено равенство след поредица добри атаки и пропуски. Калус Джазула, който отбеляза автогола, беше намерен в наказателното поле и с левия крак матира Ливакович за 2:2.

Хърватия - Албания 2:2