Германия обърна драматично Гърция за 2:1 (ВИДЕО)

Бундестимът стигна до победата в 89-та минута

Германия стигна изключително трудно до победа в последната си контрола преди Евро 2024, на което ще бъде домакин. Отборът на Юлиан Нагелсман губеше доста време в резултата с 0:1 от Гърция, но в крайна сметка стигна до 2:1 на стадион "Борусия Парк" в Мьонхенгладбах. Така Бундестимът си вдигна самочувствието и настроението преди преди Европейското първенство. На 3 юни германците завършиха 0:0 с Украйна.

Този път на домакините на предстоящия шампионат на Стария континент им се наложи да се измъчат сериозно, за да стигнат до успеха. "Елините" откриха резултата в 34-ата минута чрез Йоргос Масурас. След почивката Бундестимът успя да стигне до пълен обрат. Първо Кай Хавертц изравни в 56-ата минута, а след това резервата Паскал Грос в 89-ата минута заби победния гол, който е и негов дебютен с екипа на Германия.

По този начин Бундестимът записа 10-ти мач без загуба срещу Гърция. Германия посреща Шотландия при откриването на Евро 2024 на 14 юни.

Германия - Гърция 2:1

0:1 Йоргос Масурас (33)

1:1 Кай Хаверц (56)

2:1 Паскал Грос (89)

Германия: Мануел Нойер, Йозуа Кимих, Антонио Рюдигер, Йонатан Та, Максимилиан Мителщет, Роберт Андрих, Тони Кроос, Илкай Гюндоган, Джамал Мусиала, Флориан Виртц, Кай Хавертц

Селекционер: Юлиан Нагелсман

Гърция: Одисеас Влаходимос, Лазарос Рота, Константинос Мавропанос, Пантелис Хацидиакос, Димитрис Янулис, Манолис Сиопис, Петрос Манталос, Йоргос Масурас, Анастасиос Бакасетас, Христос Цолис, Фотис Йоанидис

Селекционер: Николаос Пападопулос